Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Bir Türlü Öğrenemediğimiz SİVİL DENETİM
ÜYESİ OLMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ AVRUPA BİRLİĞİNDE KAMUSAL DENETİM KENT KONSEYİ, YEREL BASIN, STK'LAR ÜZERİNDEN SAĞLANIR. Bizimde bu sisteme geçebilmemiz için SÖZDE! projeler yapılıyor, Halkın denetime katılımı sağlanmaya çalışılıyor. Ciddiyetle yapılmıyor, Yapanlar ciddiye alınmıyor, Ciddiye alınmayanlar mahkemelere suç duyurusunda bulunuyor, Yalan yanlış belgelerle ve 657 sayılı memur yasası kullanılarak suç işleyenlerin yargılanması mümkün olmuyor. Halk kaderine teslim olmuş... Fakat bütün olumsuzluklara rağmen mücadeleyi terk etmeyenlerde var, kendilerine buradan teşekkür ederim. İYİ Kİ VARSIN TEOMAN KARDEŞİM, YOLUN AÇIK OLSUN
Değerli dostlar Sayfamız sizlerle birlikte
DOĞRU ŞEYLER GÖSTERİYOR
DOĞRU YORUMLAR YAZMAYA GAYRET EDİYOR, DOĞRU OLANA ÖNCELİK VERİYOR, VERİMLİ DÜŞÜNCEYİ GÖSTERİYOR
 
ORTAK AKILA İŞARET EDİYOR, DÜNYADAKİ GÜZEL ÖRNEKLERİ SUNUYOR, YAPILAN HATALARI LATİFE İLE SUNUYOR BAZEN , HALK ÇÖZÜME KATILSIN DİYOR, PROJELER YARIŞMA İLE BELİRLENSİN DİYOR, BİLBOORDLARA ASILSIN YARIŞMADAN ÇIKANLAR DİYOR, HALK GİRSİN YAZSIN LİNKTEN DİYOR
HATASI MİNİMUM ÇÖZÜME ULAŞALIM DİYOR .
 
AMA KENTİ YÖNETENLERİN  BU VİZYONDA OLMADIĞINI  ISRARLA YAZIYOR
"BEN MOLOZA 5000 KİŞİLİK CAMİ YAPACAĞIM"
"BEN KADINLAR PAZARINI YIKACAĞIM"
"BEN AKYAZI'YA ŞEHİR HASTANESİ YAPACAĞIM"
"BEN KAŞÜSTÜNE İKİNCİ REŞADİYE YAPACAĞIM"
"BEN DEĞİRMENDEREYE YONCA YAPACAĞIM"
 
DİYEN KENT YÖNETİCİSİ ORTAK AKLIN ÜRÜNÜ DEĞİLDİR.. 2 DUDAK BİR KAFA İLE TRABZON YÖNETİLEMEZ..
BAKINIZ..
STK LAR REŞADİYE İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ YAPTI BAŞKANA BAŞKAN İSE O ÇÖZÜME; "HANGİ SİVRİ KAFALI ÇİZDİ BUNU" DİYE CEVAP VERDİ
ŞİMDİ AYNI STK  KAŞÜSTÜ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERDİ  BAŞKAN İSE BU ÇÖZÜME  "KARALAMA GETİRMİŞLER PROJE HAZIRLAMAMIŞLAR"  DİYOR..
 
HALBUKİ ODA ÇOK İYİ BİLİYOR Kİ DETAYLI PROJELENDİRME PARA İŞİDİR BUNU STK LAR VEREMEYEBİLİR..
KENDİSİ BU PROJEYİ TCK YA ÇİZDİRMİYOR TARTIŞTIRMIYOR..MECLİSTEN TCK YA DEVAM DİYOR VE İKİNCİ UCUBEYE KAŞÜSTÜNDE START VERİYOR
...
ŞİMDİ BU BELEDİYE BAŞKANIMIZ YARIN SİSTEM ÇALIŞMADI MI ÇIKIP PİŞKİN PİŞKİN ŞU SÖZÜ SÖYLEYECEK "KARAYOLLARI YAPTI BENLE İLGİSİ YOK"
REŞADİYE'NİN TÜM SÜREÇLERİNİ YÖNETTİ AMA SİSTEM ÇÖKÜNCE  "BEN YAPMADIM KARAYOLLARI YAPTI" DEDİ..
 
KİMSE TRABZONDAKİ İNSANLARI  GERİZEKALI YERİNE KOYAMAZ TRABZON ANTRENMAN SAHASI DEĞİLDİR..
ŞEHRİN HER TARAFI UCUBE ÜST GEÇİTLERDE DOLDU SAHİLE 26 KATLAR VERİLDİ BOZTEPE DE YOL YOK 
 
SAHİLE LAĞIM AKIYOR
BİR TANE KATLI OTOPARK YAPILMADI
SAHİLE AKAN LAĞIMA BAKILACAĞINA GÜLCEMAL'E BAKILDI
SAHİLE AKAN LAĞIMA BAKILACAĞINA GÜLCEMALE BAKILDI
RAYLI SİSTEM YERİNE 200 OTOBÜSE BAKILDI
DOĞAL GAZ 10 YILDIR SEYREDİLMEYE DEVAM EDİLİYOR 
KUNDURACILAR CADDESİNDE BİLE İNSANLAR HER GÜN DÜŞÜYOR ÇUKURLAR AYLARCA KAPANMIYOR
 
307 BİN TON ASFALT DÖKTÜK YAZMIŞLAR WEB SİTESİNDE NEREYE DÖKTÜKLERİ BELİRTİLMİYOR WEB SİTESİNDE NEREYE NE ZAMAN SIRA GELECEK BİLİNMİYOR
 
AKARLARI..YAĞMURSUYU TESİSATI YAPILMADAN  ÇAMURUN ÜZERİNE SERİLEN ASFALTLARI YAYINLADIK NE YAPALIM.. NASIL YAZALIM NASIL GÖSTERELİM 15.000 RESİM YAYINLADIK BANA BİR TANE HATALI RESİM GÖSTEREBİLEN VAR MI?
 
SİYASET KURUMUNA SÜREKLİ SESLENİYORUZ KENT YÖNETİMİ TRABZON'A 5 NUMARA KÜÇÜK DEDİK SORUŞTURMASI 1,5 YILDIR ASKIDA OLAN BAŞKAN  TRABZON'A YAKIŞMAZ DEDİK  O OLMASA AKP %75 İ GEÇERDİ DEDİK YOK MU DOĞRU İNSAN KAYNAKLARI TRABZON'UN DEDİK SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ YAZMAYA  GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ "SİZ DOĞRUYA YARDIM EDİNİZ DOĞRU SİZE BİR GÜN MUTLAKA DÖNECEKTİR"
Sayfamız hobi olarak açılmıştır,ben gazeteci değilim.
SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Teoman YILMAZ (Makine Yük.Mühendisi)

KUZEY EKSPRES GAZETESİNDEN ALINTIDIR

HİZMET AŞKI
Gürsel ÖZGÜR
 
Seçimler öncesinde adaylarda halka hizmet etme sorumluluğunu üstlenme heves, heyecan ve coşkusunu görmemek mümkün değil. Kendisine hizmet etme aşkı ile yanıp tutuşan taliplilerinden istediğini seçme yetkisi ve özgürlüğüne sahip olan seçmen için de bulunmaz bir nimettir. Tabii bu yetkisini özgürce kullanma yeteneğine sahip olmak ta çok değerlidir. Hizmet aşkını taçlandırmak, karşılık beklemeden hizmet yapmak için bekleyenlerin de hakkı tabiî ki…
 
Adaylar iyi niyetle projelerini seçmene anlatırken sonradan gerçekleştiremediğinde mahcup olmamak için hayalci olmamalıdır. 61 Proje ile yola çıkıp 11 proje ile dönemi bitiriyorsanız vatandaşı kandırmışsınızdır, cevabının da sert olması lazımdır. Hizmet aşkına sahip insanların bu aşkına karşılık bulabileceği en uygun görev yerel de, belediyelerdir.
 
Belediye; 5393 numaralı (9.7.2005 tarihli) belediye kanununda yazdığı şekliyle ‘’Belde sakinlerinin mahalli müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan, idari ve mali özerkliğe sahip kamu özel kişisini’’ ifade eder.
 
Yerel yönetim; Belediye Kanununun 14.maddesinde yazılı bazı görevleri (imar, su, kanalizasyon, çevre sağlığı, ağaçlandırma, kültür ve sanat, sosyal hizmet) yerine getirirken yalnız bırakılmamalı, beldede oturan hemşeriler de sorumluluk alarak yardımcı olmalıdır. Eğer bir ‘’Geri dönüşüm kutusu’’ cam yerine çöp ile dolmuşsa bu yerde hizmet üretmek te son derece zordur, bunun için ‘’bananeci’’ veya ‘’nemelazım’’ zihniyetinden sıyrılarak birbirini kibarca uyaran ve eğiten bir ortamı yaratmak gereklidir. Bilinçli, eğitimli ve sorumluluk sahibi bireylerin artması ile daha çağdaş hizmetlerin yapılması da kaçınılmaz olacaktır. Hizmet üretenlerde görevlerini yaparken böyle olumsuz durumlarla karşılaşmadığında daha istekli ve güçlü olacaklardır.
 
Her kentin daha yaşanabilir olması için eksikleri ve gereksinimleri vardır ve bunların gelişime paralel olarak ta devam etmesi doğaldır.
Bu konuda Kent Konseyinin aktif çalışması ve gönüllülerden yararlanmak ta çok önemlidir, özellikle gönüllüler verilecek değişik görevlerle motive edilmeli ve çalışmaları değerlendirilerek onurlandırılmalıdır. Eleştirileri yıkıcı değil yapıcı kabul ederek gereği yapılmalı ve bunu sağlayanlarda teşvik edilerek yüreklendirilmelidir. 
 
Kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini ön planda tutmak, katılımcılığı ve ortak akla dayanan uzlaşmayı esas almak, değişimi ve yenilikleri önceden fark ederek sonuç odaklı çalışma kültürünü benimsemek çerçevesinde çalışma prensibi ile hareket eden bu önemli oluşum mutlaka aktif olarak alanda olmalı ve yetkin olmalıdır.
 
Trabzon’da sorunlar ve çözüm önerilerine ciddi şekilde odaklanan ve sonuca yönelik çalışma yapan Teoman Yılmaz beyin çalışmaları değerlendirilmeli ve yetkilendirilmelidir.
 
Her meslek grubu çok değerlidir, önemlidir, saygıya layıktır. Değişik zamanlarda da bazılarının kutlamaları olur,14 Mart da böyle günlerden. Hayatını insana hizmete adayan başta eşim Funda ve oğlum Sefer Özgür olmak üzere tüm doktorların Tıp Bayramını kutluyorum.
Sağlıcakla kalın, saygılarımla...
 
Gürsel ÖZGÜR
info@kuzeyekspres.com.tr
Kaynak: http://www.kuzeyekspres.com.tr/hizmet-aski-14635yy.htm
Etiketler :
uyesi - olmaya - calistigimiz - avrupa - birliginde - kamusal - denetim - kent - konseyi - yerel - basin - stk - lar - uzerinden - saglanir - bizimde - bu - sisteme - gecebilmemiz - icin - sozde - projeler - yapiliyor - halkin - denetime - katilimi - saglanmaya - calisiliyor - - ciddiyetle - yapilmiyor - yapanlar - ciddiye - alinmiyor - ciddiye - alinmayanlar - mahkemelere - suc - duyurusunda - bulunuyor - yalan - yanlis - belgelerle - ve - 657 - sayili - memur - yasasi - kullanilarak - suc - isleyenlerin - yargilanmasi - mumkun - olmuyor - halk - kaderine - teslim - olmus - - - - fakat - butun - olumsuzluklara - ragmen - mucadeleyi - terk - etmeyenlerde - var - kendilerine - buradan - tesekkur - ederim - iyi - ki - varsin - teoman - kardesim - yolun - acik - olsun -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
15-03-2016 16:43
Yorumlar
gürsel özgür tarafıdan 10-05-2016 22:54:54 Tarihinde yazıldı
teşekkür
Bende teşekkür ediyorum,çalışmalarınız takdire şayandır ve faydalanmasını bilenler için bulunmaz bir değerdir.
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®