Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
CHP 2015 TBMM adayları
2015 Milletvekili Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları
Ak Parti Milletvekili İl İl Aday Listesi
 
Listelerde milletvekilleri ile yakın akraba ilişkisi olanlar bir prensip kararı olarak listelere alınmadı.
ADANA
 
1.       NECDET ÜNÜVAR YÜKSEK DOKTOR
2.       FATMA GÜLDEMET SARI YÜKSEK MİMAR
3.       SADULLAH KISACIK YÜKSEK MÜHENDİS
4.       TALİP KÜÇÜKCAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
5.       MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ YÜKSEK AVUKAT
6.       ESRA YALVAÇ YÜKSEK DOKTOR
7.       MEHMET CAN YÜKSEK AVUKAT
8.       MUSTAFA ÇALIŞKAN YÜKSEK ECZACI
9.       ASUMAN TEKİN YÜKSEK MİMAR
10.   KASIM PAMUK YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
11.   MEHMET FARUK BOZKURT YÜKSEK ÖĞRETMEN
12.   Ramazan DEMİR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13.   MEHMET AY YÜKSEK AVUKAT
14.   HASAN BERZAN TOPRAK YÜKSEK AVUKAT
 
ADIYAMAN
1.       AHMET Aydın YÜKSEK AVUKAT
2.       ADNAN BOYNUKARA YÜKSEK MÜHENDİS
3.       İBRAHİM HALİL FIRAT YÜKSEK AVUKAT
4.       SALİH FIRAT YÜKSEK DOKTOR
5.       İCLAL YALÇIN TUTUŞ YÜKSEK ECZACI
 
 
AFYONKARAHİSAR
 
1.       HALİL ÜRÜN YÜKSEK AVUKAT
2.       ALİ ÖZKAYA YÜKSEK AVUKAT
3.       REMZİYE SIVACI YÜKSEK DOKTOR
4.       AKİF ÖZKALDI YÜKSEK MÜHENDİS
5.       FATİH BEDER YÜKSEK AVUKAT
 
 
AĞRI
1.       ABDULLAH ATALAY YÜKSEK MÜHENDİS
2.       YILMAZ ENSAROĞLU YÜKSEK İLAHİYATÇI
3.       HALİL ÖZYOLCU YÜKSEK AVUKAT
4.       ALİ KONYAR ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
 
 
AKSARAY
1.       İLKNUR İNCEÖZ YÜKSEK AVUKAT
2.       NEVZAT PALTA YÜKSEK MÜHENDİS
3.       HÜSEYİN HÜYÜK YÜKSEK AVUKAT
 
AMASYA
1.       MEHMET NACİ BOSTANCI YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       SAİT YÜCE YÜKSEK İLAHİYATÇI
3.       HASAN ALİ CESUR YÜKSEK MÜHENDİS
 
ANKARA 1
1.       Yalçın Akdoğan
YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
2.       AHMET Gündoğdu YÜKSEK EĞİTMEN
3.       ALİ İHSAN ARSLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.       JÜLİDE SARIEROĞLU YÜKSEK EKONOMİST
5.       MURAT ALPARSLAN YÜKSEK AVUKAT
6.       ERTAN AYDIN YÜKSEK MÜŞAVİR
7.       TÜLAY SELAMOĞLU YÜKSEK MİMAR
8.       FATİH ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT
9.       MEHMET EMİN ZARARSIZ YÜKSEK MÜŞAVİR
10.   HASAN ALBAYRAK YÜKSEK MÜŞAVİR
11.   ERCAN KINACI YÜKSEK AVUKAT
12.   BARIŞ AYDIN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13.   MURAT KÖSE YÜKSEK MÜHENDİS
14.   HASAN KARAGÖZ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
15.   HATİCE DEMİRTAŞ YÜKSEK AVUKAT
16.   HAYDAR ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT
17.   FATMA COŞAR KARACAN YÜKSEK AVUKAT
18.   MEHMET ALİ CANLI YÜKSEK AVUKAT
 
 
ANKARA 2
1.       EMRULLAH İŞLER YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       AHMET İYİMAYA YÜKSEK AVUKAT
3.       LÜTFİYE SELVA ÇAM YÜKSEK MÜHENDİS
4.       VEDAT BİLGİN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
5.       AYDIN ÜNAL YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
6.       AYHAN YILMAZ ORTA SERBEST/ÖZEL
7.       MAHMUT SAMİ MALLI YÜKSEK MÜHENDİS
8.       NEVZAT CEYLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
9.       AHMET BABA YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
10.   NURİ ELİBOL YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
11.   ADEM CEYLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
12.   SELİM CERRAH YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13.   BÜLENT YAĞMUR YÜKSEK AVUKAT
14.   NESLİHAN CENK YÜKSEK MÜHENDİS
 
 
ANTALYA
1.       LÜTFİ ELVAN YÜKSEK EKONOMİST
2.       MUSTAFA KÖSE YÜKSEK AVUKAT
3.       HÜSEYİN SAMANİ YÜKSEK MÜHENDİS
4.       GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ YÜKSEK HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
5.       SENA NUR ÇELİK YÜKSEK AVUKAT
6.       İBRAHİM AYDIN YÜKSEK MÜHENDİS
7.       ATAY USLU YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
8.       İBRAHİM TÜRKİŞ YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
9.       NEVİN KORKMAZ ZOR YÜKSEK AVUKAT
10.   HAKKI BEŞKAZALI YÜKSEK AVUKAT
11.   ERCAN MEKTEPLİOĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
12.   İZZET YILMAZ YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
13.   MURTAZA TAMYÜREK ORTA YÖNETİCİ - KAMU
14.   MUSTAFA AKDENİZ YÜKSEK VETERİNER HEKİMİ
 
ARDAHAN
1.       ORHAN ATALAY YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       YUNUS BAYDAR YÜKSEK VETERİNER HEKİMİ
 
ARTVİN
1.       İSRAFİL KIŞLA YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       VEDAT KİBAR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
 
AYDIN
1.       MEHMET SADIK ATAY YÜKSEK MÜHENDİS
2.       ABDURRAHMAN ÖZ YÜKSEK AVUKAT
3.       ZEYNEP ARMAĞAN USLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
4.       MUSTAFA SAVAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.       METİN YAVUZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6.       ERSİN ESENLİK YÜKSEK MÜHENDİS
7.       CENGİZ ALTINTAŞ YÜKSEK ÖĞRETMEN
 
BALIKESİR
1.       MAHMUT POYRAZLI YÜKSEK AVUKAT
2.       SEMA KIRCI YÜKSEK DANIŞMAN
3.       ALİ AYDINLIOĞLU YÜKSEK ÖĞRETMEN
4.       AYŞE KARDAŞ YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
5.       KASIM BOSTAN YÜKSEK MEMUR
6.       MEHMET BAYYİĞİT YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
7.       HİLAL DEMİRÖZER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
8.       MUSTAFA CANBEY YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
 
BARTIN
1.       YILMAZ TUNÇ YÜKSEK AVUKAT
2.       MUSTAFA YELKENCİ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
BATMAN
1.       ZİVER ÖZDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS
2.       MEHMET EMİN EKMEN YÜKSEK AVUKAT
3.       MURAT GÜNEŞTEKİN YÜKSEK MÜHENDİS
4.       ADİLE GÜRBÜZ YÜKSEK AVUKAT
 
BAYBURT
1.       NACİ AĞBAL YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
2.       BÜNYAMİN ÖZBEK YÜKSEK MÜHENDİS
 
BİLECİK
1.       HALİL ELDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS
2.       RAMAZAN KURTULMUŞ ORTA EMEKLİ
 
BİNGÖL
1.       ŞEBNEM KOCAKELÇİ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       ENVER FEHMİOĞLU YÜKSEK ÖĞRETMEN
3.       FEYZİ BERDİBEK ORTA SERBEST/ÖZEL
BİTLİS
1.       VEDAT DEMİRÖZ YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
2.       EDİP SAFTER GAYDALI YÜKSEK EKONOMİST
3.       FATİH KADİRİOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS
 
BOLU
1.       ALİ ERCOŞKUN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       FEHMİ KÜPÇÜ YÜKSEK AVUKAT
3.       MEHMET EMİN GÜZ YÜKSEK AVUKAT
 
BURDUR
1.       REŞAT PETEK YÜKSEK AVUKAT
2.       İBRAHİM EKİCİ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
3.       KAMİL ÖZCAN ORTA SERBEST/ÖZEL
 
BURSA
1.       MEHMET MÜEZZİNOĞLU YÜKSEK DOKTOR
2.       EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ YÜKSEK AVUKAT
3.       CEMALETTİN KANİ TORUN YÜKSEK DOKTOR
4.       HÜSEYİN ŞAHİN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.       İSMET SU YÜKSEK AVUKAT
6.       HAKAN ÇAVUŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT
7.       ÖNDER MATLI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
8.       ZEKERİYA BİRKAN YÜKSEK AVUKAT
9.       BENNUR KARABURUN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
10.   GÜRSEL DÖNMEZ YÜKSEK MEMUR
11.   YÜKSEL YENİ YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
12.   NİHAT NASIR YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
13.   HARUN AKIN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
14.   AHMET KILIÇ YÜKSEK DANIŞMAN
15.   OSMAN MESTEN YÜKSEK AVUKAT
16.   HALİDE SERPİL ŞAHİN YÜKSEK ECZACI
17.   CEMİLE YİĞİT YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
18.   SALİH BAŞPARMAK YÜKSEK EĞİTMEN
 
ÇANAKKALE
1.       BÜLENT TURAN YÜKSEK AVUKAT
2.       İSMAİL KAŞDEMİR YÜKSEK AVUKAT
3.       JÜLİDE İSKENDEROĞLU YÜKSEK TEKNİKER
4.       SEBAHATTİN GÜNER YÜKSEK AVUKAT
 
ÇANKIRI
1.       MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT
2.       HÜSEYİN FİLİZ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
ÇORUM
1.       SALİM USLU ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       CAHİT BAĞCI YÜKSEK SOSYOLOG
3.       LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT YÜKSEK ECZACI
4.       AHMET SAMİ CEYLAN YÜKSEK MÜHENDİS
 
DENİZLİ
1.       NİHAT ZEYBEKCİ YÜKSEK İŞADAMI
2.       MEHMET YÜKSEL YÜKSEK İŞADAMI
3.       BİLAL UÇAR YÜKSEK AVUKAT
4.       NURCAN DALBUDAK YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.       OSMAN YÜCELİŞ YÜKSEK MÜHENDİS
6.       EMİN OKKAYA YÜKSEK VETERİNER HEKİMİ
7.       PERAL ULUKÖY YÜKSEK ECZACI
 
DİYARBAKIR
1.       Cevdet Yılmaz YÜKSEK BÜROKRAT
2.       MEHMET SELİM ENSARİOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
3.       SEYYİT HAŞIM HAŞİMİ ORTA EMEKLİ
4.       OYA ERONAT YÜKSEK MÜHENDİS
5.       FAZIL HÜSNÜ ERDEM YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       ABDURRAHMAN KURT YÜKSEK MÜHENDİS
7.       ALİ İHSAN MERDANOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
8.       MUSTAFA ELGÖRMÜŞ YÜKSEK İKTİSATÇI
9.       NETİCE ARSLAN ORTA ÖĞRETMEN
10.   ALAATTİN PARLAK YÜKSEK SANATÇI
11.   ABBAS BARIŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
 
DÜZCE
1.       FARUK ÖZLÜ YÜKSEK MÜHENDİS
2.       FEVAİ ARSLAN ORTA İŞADAMI
3.       AYŞE KEŞİR YÜKSEK MÜŞAVİR
 
EDİRNE
1.       ŞEMSETTİN EMİR YÜKSEK
2.       FATMA AKSAL YÜKSEK EKONOMİST
3.       MUSTAFA OKUR İLK SERBEST/ÖZEL
 
ELAZIĞ
1.       ŞUAY ALPAY YÜKSEK AVUKAT
2.       METİN BULUT YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3.       SERPİL BULUT YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
4.       ÖMER SERDAR YÜKSEK AVUKAT
 
 
ERZİNCAN
1.       TALHA EROL DURMAZ YÜKSEK DOKTOR
2.       SERKAN BAYRAM YÜKSEK AVUKAT
 
ERZURUM
1.       Efkan Ala YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       ADNAN YILMAZ YÜKSEK BÜROKRAT
3.       ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU YÜKSEK EKONOMİST
4.       İBRAHİM AYDEMİR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
5.       ABDURRAHİM FIRAT YÜKSEK AVUKAT
6.       ZAFER TARİKDAROĞLU YÜKSEK EĞİTMEN 
 
ESKİŞEHİR
1.       NABİ AVCI YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       SALİH KOCA YÜKSEK MÜHENDİS
3.       EMİNE NUR GÜNAY YÜKSEK EKONOMİST
4.       MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
5.       YETKİN TETİK ORTA SERBEST/ÖZEL
6.       ALİ DEMİREL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
 
GAZİANTEP
1.       MEHMET ŞİMŞEK YÜKSEK EKONOMİST
2.       ABDULHAMİT GÜL YÜKSEK AVUKAT
3.       Şamil Tayyar YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
4.       CANAN CANDEMİR ÇELİK YÜKSEK AVUKAT
5.       ABDULLAH NEJAT KOÇER YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6.       MEHMET ERDOĞAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
7.       SERPİL KAVRAK YÜKSEK AVUKAT
8.       ALİ ŞAHİN YÜKSEK ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI
9.       FİKRET MURAT TURAL YÜKSEK ÖĞRETMEN
10.   YUSUF ERDEM GÜZELBEY YÜKSEK MİMAR
11.   MEHMET MENDERES KARADUMAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
12.   MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER YÜKSEK MEMUR
 
GİRESUN
1.       TURHAN ALÇELİK YÜKSEK DOKTOR
2.       ADEM TATLI YÜKSEK VETERİNER HEKİMİ
3.       MEHMET GELDİ YÜKSEK MÜHENDİS
4.       HATİCE KOCAOĞLU YÜKSEK ECZACI
 
GÜMÜŞHANE
1.       KEMALETTİN AYDIN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       FERAMUZ ÜSTÜN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
 
HAKKARİ
1.       OSMAN KIZILBAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2.       RÜSTEM ZEYDAN YÜKSEK DOKTOR
3.       MEHMET ERTUŞ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
 
HATAY
1.       ADEM YEŞİLDAL YÜKSEK AVUKAT
2.       ORHAN KARASAYAR YÜKSEK MÜHENDİS
3.       MEHMET ÖNTÜRK YÜKSEK İŞADAMI
4.       MEHMET ALĞAN ORTA SERBEST/ÖZEL
5.       HACI BAYRAM TÜRKOĞLU YÜKSEK İKTİSATÇI
6.       TÜLİN DURGUN YETİM YÜKSEK DOKTOR
7.       İBRAHİM NACİ YAPAR YÜKSEK MÜHENDİS
8.       MEHMET HACIOĞLU YÜKSEK ÇİFTÇİ
9.       CANAN KAHRAMAN YÜKSEK MÜHENDİS
10.   AHMET DEMİRTAŞ YÜKSEK MÜHENDİS
 
IĞDIR
1.       FERDİ TURAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       CENGİZ ŞEYRAN YÜKSEK DANIŞMAN
 
ISPARTA
1.       SÜREYYA SADİ BİLGİÇ YÜKSEK EKONOMİST
2.       RECEP ÖZEL YÜKSEK AVUKAT
3.       İSMAİL ÖZDEMİR YÜKSEK BÜROKRAT
4.       AYŞE USTA ORTA İŞKADINI
 
İSTANBUL 1
1.           İDRİS GÜLLÜCE YÜKSEK MÜHENDİS
2.           MİHRİMAH BELMA SATIR YÜKSEK AVUKAT
3.           EROL KAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4.           AHMET BERAT ÇONKAR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.           OSMAN CAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6.           BERAT ALBAYRAK YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
7.           İSMET UÇMA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
8.           METİN KÜLÜNK YÜKSEK MÜHENDİS
9.           RAVZA KAVAKCI KAN YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
10.        ERKAN KANDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS
11.        ALEV DEDEGİL YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
12.        MEHMET ALİ PULCU YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
13.        HASAN SERT YÜKSEK MÜHENDİS
14.        HÜSEYİN YAYMAN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
15.        OSMAN BOYRAZ YÜKSEK MÜHENDİS
16.        FAİK IŞIK YÜKSEK AVUKAT
17.        HULUSİ ŞENTÜRK YÜKSEK MÜHENDİS
18.        ŞEYMA DÖĞÜCÜ YÜKSEK AVUKAT
19.        BİLAL TOPÇU YÜKSEK MUHASEBECİ
20.        RABİA İLHAN YÜKSEK AVUKAT
21.        FATMA VARANK YÜKSEK MİMAR
22.        ADEM SEFER YÜKSEK MÜHENDİS
23.        HURŞİT YILDIRIM YÜKSEK AVUKAT
24.        FAHRİ YASİN ŞENER YÜKSEK İKTİSATÇI
25.        PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT
26.        AYŞE KARTAL YÜKSEK MUHASEBECİ
27.        MUSTAFA DEMİRAL YÜKSEK AVUKAT
28.        MUSTAFA ÖZMEN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
29.        ESMA ERSİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
30.        ALİM ErdemirYÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
31.        COŞKUN KOÇ YÜKSEK ECZACI
 
İSTANBUL 2
1.       VOLKAN BOZKIR YÜKSEK DİPLOMAT
2.       AYŞE NUR BAHÇEKAPILI YÜKSEK AVUKAT
3.       EKREM ERDEM YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4.       AZİZ BABUŞCU YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
5.       DURMUŞ ALİ SARIKAYA YÜKSEK MÜŞAVİR
6.       ETHEM TOLGA YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
7.       ŞİRİN ÜNAL YÜKSEK ORDU MENSUBU
8.       FATMA BENLİ YÜKSEK AVUKAT
9.       Hüseyin BürgeYÜKSEK ÖĞRETMEN
10.   SEVİM SAVAŞER YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
11.   HAYDAR ALİ YILDIZ YÜKSEK AVUKAT
12.   MARKAR ESEYAN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
13.   OKTAY SARAL YÜKSEK MÜHENDİS
14.   AHMET HALDUN ERTÜRK YÜKSEK DOKTOR
15.   AHMET BAHA ÖĞÜTKEN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
16.   AHMET HAMDİ ÇAMLI YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
17.   HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
18.   İBRAHİM SOLMAZ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
19.   BEDRİ BAŞ ORTA SERBEST/ÖZEL
20.   İSMAİL ERGÜNEŞ YÜKSEK AVUKAT
21.   MEHMET ER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
22.   PERİHAN TOĞAY YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
23.   MUHARREM BALTACI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
24.   REŞİDE YÜKSEL YÜKSEK DOKTOR
25.   MAHMUT DOĞAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
26.   SÜLEYMAN ENES KILIÇ YÜKSEK MÜHENDİS
 
İSTANBUL 3
1.       MUSTAFA ŞENTOP YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       ÖZLEM ZENGİN YÜKSEK AVUKAT
3.       FEYZULLAH KIYIKLIK YÜKSEK AVUKAT
4.       MEHMET MUŞ YÜKSEK EKONOMİST
5.       MEHMET DOĞAN KUBAT YÜKSEK AVUKAT
6.       TÜLAY KAYNARCA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
7.       ABDURRAHİM BOYNUKALIN YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8.       HARUN KARACA ORTA MUHASEBECİ
9.       UĞUR IŞILAK ORTA SANATÇI
10.   MUSTAFA YENEROĞLU YÜKSEK AVUKAT
11.   MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS
12.   Mehmet Metiner  YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
13.   HALİS DALKILIÇ YÜKSEK İKTİSATÇI
14.   MAHMUT ÖVÜR YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
15.   YILDIZ SEFERİNOĞLU YÜKSEK AVUKAT
16.   FATMA BETÜL SAYAN KAYA YÜKSEK MÜHENDİS
17.   TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
18.   MEHMET BAYKAN YÜKSEK AVUKAT
19.   RESUL KURT YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
20.   BETÜL BİRER ORTA SERBEST/ÖZEL
21.   ABDULLAH BAŞCI YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
22.   ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER YÜKSEK SAĞLIK GÖREVLİSİ
23.   CELAL BABAYİĞİT YÜKSEK AVUKAT
24.   HAKAN BAHADIR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
25.   HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
26.   YEŞİL AYTULUM TURUT ORTA SERBEST/ÖZEL
27.   YASİN ZÜLBAHAROĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
28.   ABDULLAH SADIKSOY YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
29.   ARİF KALMAZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
30.   FATMA NUR YAVUZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
31.   FEVZİ DURMUŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
İZMİR 1
1.       Veysel Eroğlu  YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       CEMİL ŞEBOY YÜKSEK MİMAR
4.       HÜSEYİN KOCABIYIK YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
5.       OZAN CEYHUN ORTA SERBEST/ÖZEL
6.       NECİP NASIR YÜKSEK MÜHENDİS
7.       CEMAL BEKLE YÜKSEK SOSYOLOG
8.       MAHMUT ATİLLA KAYA YÜKSEK AVUKAT
9.       BEDİHA TÜRKYILMAZ YÜKSEK DOKTOR
10.   TALİP UZUN YÜKSEK MEMUR
11.   KAZIM ERTEN YÜKSEK MEMUR
12.   ÖMER SERTBAŞ YÜKSEK MÜHENDİS
13.   GÜRBÜZ AKBULUT YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
 
İZMİR 2
1.       MUSTAFA İBRAHİM TURHAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       NESRİN ULEMA YÜKSEK ECZACI
3.       HAMZA DAĞ YÜKSEK AVUKAT
4.       KEREM ALİ SÜREKLİ YÜKSEK AVUKAT
5.       DURMUŞ BOZTUĞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       MEHMET BAYINDIR YÜKSEK DOKTOR
7.       SAVCI SAYAN YÜKSEK EKONOMİST
8.       NEŞE GÜRÇAY YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
9.       TANSU KAYA YÜKSEK MÜHENDİS
10.   BİLAL KIRKPINAR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
11.   ESRA ALADAĞ YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
12.   ALİ HADİM ORTA ÇİFTÇİ
13.   MÜJDE ÇELİK ORTA SERBEST/ÖZEL
 
 
KAHRAMANMARAŞ
 
1.       MAHİR ÜNAL YÜKSEK BÜROKRAT
2.       NURSEL REYHANLIOĞLU YÜKSEK ECZACI
3.       VEYSİ KAYNAK YÜKSEK AVUKAT
4.       SEVDE BAYAZIT KAÇAR YÜKSEK İŞKADINI
5.       MEHMET UĞUR DİLİPAK YÜKSEK MÜHENDİS
6.       MEHMET İLKER ÇİTİL YÜKSEK DOKTOR
7.       TÜRK İslam KARAKOÇ YÜKSEK AVUKAT
8.       İMRAN KILIÇ YÜKSEK İLAHİYATÇI
 
KARABÜK
1.       OSMAN KAHVECİ YÜKSEK MÜHENDİS
2.       SEDAT NAMAL ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
KARAMAN
1.       RECEP KONUK YÜKSEK ÖĞRETMEN
2.       RECEP ŞEKER YÜKSEK DOKTOR
KARS
 
1.       MEHMET UÇUM YÜKSEK AVUKAT
2.       YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY YÜKSEK DOKTOR
3.       ENSAR ERDOĞDU YÜKSEK AVUKAT
 
KASTAMONU
 
1.       MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN YÜKSEK ECZACI
2.       METİN ÇELİK YÜKSEK AVUKAT
3.       ZAFER NALBANTOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS
 
KAYSERİ
1.       MEHMET ÖZHASEKİ YÜKSEK AVUKAT
2.       AHMET DOĞAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       YAŞAR KARAYEL YÜKSEK MÜŞAVİR
4.       KEMAL TEKDEN YÜKSEK DOKTOR
5.       HAVVA TALAY ÇALIŞ YÜKSEK DOKTOR
6.       HALİL ERGEN YÜKSEK MEMUR
7.       İSMAİL TAMER YÜKSEK DOKTOR
8.       AVŞAR ASLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
9.       AYDIN KALKAN YÜKSEK ÖĞRETMEN
 
KIRIKKALE
 
1.       OĞUZ KAĞAN KÖKSAL YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       RAMAZAN CAN YÜKSEK AVUKAT
3.       ABDULLAH ÖZTÜRK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
 
KIRKLARELİ
 
1.       HAMDİ IRMAK YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       VOLKAN GÖÇ YÜKSEK MÜHENDİS
3.       AYTAÇ AKSOY YÜKSEK MÜHENDİS
 
KIRŞEHİR
1.       SALİH ÇETİNKAYA YÜKSEK AVUKAT
2.       HACI TURAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
KİLİS
 
1.       REŞİT POLAT YÜKSEK ECZACI
2.       AHMET SALİH DAL ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
KOCAELİ
 
1.       FİKRİ IŞIK YÜKSEK ÖĞRETMEN
2.       RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3.       ZEKİ AYGÜN YÜKSEK MÜHENDİS
4.       İLYAS ŞEKER YÜKSEK MÜHENDİS
5.       MEHMET AKİF YILMAZ YÜKSEK ÖĞRETMEN
6.       CEMALETTİN KAFLI YÜKSEK AVUKAT
7.       SAMİ ÇAKIR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
8.       AYŞE MÜGE OLŞEN YÜKSEK ECZACI
9.       HALİT ÇOKAN YÜKSEK AVUKAT
10.   YALÇIN COŞTUR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
11.   YAHYA COŞKUN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
 
KONYA
 
1.       AHMET DAVUTOĞLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       MUSTAFA BALOĞLU YÜKSEK DOKTOR
3.       HÜSNÜYE ERDOĞAN YÜKSEK DOKTOR
4.       ZİYA ALTUNYALDIZ YÜKSEK MÜSTEŞAR
5.       MUHAMMET UĞUR KALELİ ORTA YÖNETİCİ - KAMU
6.       LEYLA ŞAHİN USTA YÜKSEK DOKTOR
7.       MEHMET BABAOĞLU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
8.       ABDULLAH AĞRALI YÜKSEK DOKTOR
9.       HALİL ETYEMEZ YÜKSEK EĞİTMEN
10.   RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK YÜKSEK PİSİKOLOG
11.   HACI AHMET ÖZDEMİR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
12.   ÖMER ÜNAL YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
13.   MUSTAFA KAYA YÜKSEK MEMUR
14.   ÖMER FARUK KANIK YÜKSEK MÜHENDİS
 
KÜTAHYA
 
1.       MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI YÜKSEK MÜHENDİS
2.       VURAL KAVUNCU YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       İSHAK GAZEL YÜKSEK AVUKAT
4.       AHMET TAN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
 
MALATYA
 
1.       ÖZNUR ÇALIK YÜKSEK ECZACI
2.       TAHA ÖZHAN YÜKSEK MÜŞAVİR
3.       MUSTAFA ŞAHİN YÜKSEK EĞİTMEN
4.       NURETTİN YAŞAR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.       BÜLENT TÜFENKCİ YÜKSEK AVUKAT
6.       BAYRAM TAŞKIN YÜKSEK AVUKAT
 
MANİSA
 
1.       RECAİ BERBER YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
2.       UĞUR AYDEMİR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
3.       SELÇUK ÖZDAĞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
4.       MURAT BAYBATUR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
5.       ŞULE TUNALI YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6.       İSMAİL BİLEN YÜKSEK AVUKAT
7.       MUSA YILMAZ YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
8.       GÜZİDE İÇEN KASAP YÜKSEK MİMAR
9.       BİLAL TEMEL YÜKSEK AVUKAT
 
MARDİN
1.       ORHAN MİROĞLU YÜKSEK ÖĞRETMEN
2.       GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY YÜKSEK ECZACI
3.       MEHMET VEJDİ KAHRAMAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.       ABDULLAH ERİN YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
5.       CENGİZ DEMİRKAYA YÜKSEK EĞİTMEN
6.       MEHMET EMİN DENİZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
 
MERSİN
 
1.       MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK YÜKSEK ECZACI
2.       YILMAZ TEZCAN YÜKSEK DOKTOR
3.       MUHSİN KIZILKAYA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
4.       ZEYNEP GÜL YILMAZ YÜKSEK AVUKAT
5.       İBRAHİM GÜL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
6.       ARİF YILDIRIM YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
7.       MEHMET EMİN KAPLAN YÜKSEK AVUKAT
8.       PINAR NAR YÜKSEK AVUKAT
9.       CEMAL BALKAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
10.   ABDULLAH KUZ YÜKSEK ÖĞRETMEN
11.   MEHMET TAŞKIRAN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
 
MUĞLA
1.       HASAN ÖZYER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2.       HASAN KÖKTEN YÜKSEK MÜHENDİS
3.       ELVAN GÖÇER YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.       MEHMET YAVUZ DEMİR YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
5.       MUHİTTİN KAYABAŞ YÜKSEK MÜHENDİS
6.       ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
MUŞ
 
1.       MEHMET EMİN ŞİMŞEK YÜKSEK MÜHENDİS
2.       ABDULSELAM ER YÜKSEK EĞİTMEN
3.       HALİS SALTIK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
NEVŞEHİR
 
1.       MUSTAFA AÇIKGÖZ YÜKSEK ECZACI
2.       MURAT GÖKTÜRK YÜKSEK AVUKAT
3.       EBUBEKİR GİZLİGİDER YÜKSEK AVUKAT
 
NİĞDE
1.       ALPASLAN KAVAKLIOĞLU YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       ERDOĞAN ÖZEGEN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3.       YAŞAR ATAÇ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
ORDU
 
1.       NUMAN KURTULMUŞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       OKTAY ÇANAK YÜKSEK AVUKAT
3.       İHSAN ŞENER YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
4.       AYŞE NİLGÜN TOMAKİN YÜKSEK AVUKAT
5.       ŞAKİR ÇOBAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
OSMANİYE
 
1.       SUAT ÖNAL YÜKSEK MÜHENDİS
2.       MÜCAHİT DURMUŞOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
3.       MEHMET SARI YÜKSEK EMEKLİ
4.       EMİR HASAN ARSLANTAŞ YÜKSEK AVUKAT
 
RİZE
1.       HASAN KARAL YÜKSEK İLAHİYATÇI
2.       HİKMET AYAR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
3.       OSMAN AŞKIN BAK YÜKSEK MÜHENDİS
 
 
SAKARYA
 
1.       AYŞENUR İSLAM YÜKSEK ÖGRETİM ÜYESİ
2.       MUSTAFA İSEN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       ALİ İHSAN YAVUZ YÜKSEK AVUKAT
4.       RECEP UNCUOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS
5.       ALİ İNCİ YÜKSEK ÖĞRETMEN
6.       RECEP HACIEYÜPOĞLU YÜKSEK AVUKAT
7.       BİLGEHAN DOĞRU YÜKSEK DOKTOR
 
SAMSUN
 
1.       AKİF ÇAĞATAY KILIÇ YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
2.       AHMET DEMİRCAN YÜKSEK DOKTOR
3.       FUAT KÖKTAŞ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.       ÇİĞDEM KARAASLAN YÜKSEK MİMAR
5.       HASAN BASRİ KURT YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6.       KAMURAN ÖZDEN YÜKSEK MÜSTEŞAR
7.       YILMAZ HOCAOĞLU YÜKSEK AVUKAT
8.       HÜSEYİN AVNİ ÇATAL YÜKSEK MÜHENDİS
9.       ADEM TUNCER YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
SİİRT
 
1.       YASİN AKTAY YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       HAŞİM TAŞKIRAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3.       ALİ İLBAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
SİNOP
 
1.       CENGİZ TOKMAK YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       NAZIM MAVİŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
 
SİVAS
 
1.       İSMET YILMAZ YÜKSEK AVUKAT
2.       HİLMİ BİLGİN YÜKSEK AVUKAT
3.       SELİM DURSUN YÜKSEK MÜHENDİS
4.       ADEM YILDIRIM YÜKSEK AVUKAT
5.       YALÇIN ÖZDEMİR YÜKSEK SERBEST / ÖZEL
 
 
ŞANLIURFA
 
1.       NUREDDİN NEBATİ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       MEHMET KASIM GÜLPINAR YÜKSEK ÇİFTÇİ
3.       SEYİT EYYÜPOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
4.       MAZHAR BAĞLI YÜKSEK SOSYOLOG
5.       HALİL ÖZCAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       HAMİDE SÜRÜCÜ YÜKSEK MÜHENDİS
7.       AHMET EŞREF FAKIBABA YÜKSEK DOKTOR
8.       MEHMET AKYÜREK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
9.       MAHMUT KAÇAR YÜKSEK MÜHENDİS
10.   YUSUF EĞİLMEZ YÜKSEK AVUKAT
11.   YILDIZ KONAL SÜSLÜ YÜKSEK PİSİKOLOG
12.   ABDULLAH YEŞİL YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
 
ŞIRNAK
 
1.       ARSLAN TATAR ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2.       ADNAN ŞIK ORTA SERBEST/ÖZEL
3.       LEZGİN adıyaman ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.       RİZGİN BİRLİK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
TEKİRDAĞ
1.       MUSTAFA YEL YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
2.       AYŞE DOĞAN YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
3.       METİN AKGÜN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4.       EYÜP KANAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
5.       HAKAN SUNAL YÜKSEK DOKTOR
6.       AHMET ÜZGÜN YÜKSEK ÖĞRETMEN
 
TOKAT
1.       COŞKUN ÇAKIR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2.       CELİL GÖÇER YÜKSEK DOKTOR
3.       FATMA GAYE GÜLER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4.       FATİH AKGÜN YÜKSEK AVUKAT
5.       MUSTAFA ARSLAN YÜKSEK AVUKAT
 
TRABZON
1.       SÜLEYMAN SOYLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2.       MUHAMMET BALTA YÜKSEK MÜHENDİS
3.       AYŞE SULA KÖSEOĞLU YÜKSEK AVUKAT
4.       ADNAN GÜNNAR YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
5.       NİHAT TOSUN YÜKSEK DOKTOR
6.       SALİH CORA YÜKSEK AVUKAT
 
TUNCELİ
1.       MEHMET TUNÇ YÜKSEK MÜHENDİS
2.       ALİ ULVİ SEYREK YÜKSEK AVUKAT
 
UŞAK
1.       MEHMET ALTAY YÜKSEK AVUKAT
2.       EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN YÜKSEK MİMAR
3.       HÜSEYİN KESKİN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
 
VAN
1.       BURHAN KAYATÜRK YÜKSEK MÜHENDİS
2.       ÖMER ÇAHA YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3.       NAHİDE HAKAN YÜKSEK AVUKAT
4.       FARUK ALPASLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.       HAMDULLAH ŞEVLİ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6.       ÖZGE BURAK DEGER YÜKSEK EĞİTMEN
7.       YAKUP ALADAĞ YÜKSEK ÖĞRETMEN
8.       NİZAMETTİN AĞAR YÜKSEK MÜŞAVİR
 
YALOVA
1.       FİKRİ DEMİREL YÜKSEK ÖĞRETMEN
2.       MEHMET DEMİRHAN ORTA SERBEST/ÖZEL
 
YOZGAT
1.       ABDULKADİR AKGÜL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2.       ERTUĞRUL SOYSAL YÜKSEK DOKTOR
3.       YUSUF BAŞER YÜKSEK AVUKAT
4.       İSKENDER MİNAR YÜKSEK AVUKAT
 
 
ZONGULDAK
1.       HÜSEYİN ÖZBAKIR  YÜKSEK  SAVCI
2.       FARUK ÇATUROĞLU  YÜKSEK  EKONOMİST
3.       ÖZCAN ULUPINAR  YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL
4.       EMİNE ÇİFT YÜKSEK  YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5.       AKIN KAYMAK  YÜKSEK  EKONOMİST
 
İŞTE 3. DÖNEM KURALINA TAKILIP ADAY OLAMAYAN İSİMLER;
 
İşte milletvekili olamayacak 71 isim;
 
1. Recep Tayyip Erdoğan - Başbakan(İstanbul)
2. Bülent Arınç - Başbakan Yardımcısı(Bursa)
3. Beşir Atalay - Başbakan Yardımcısı(Kırıkkale)
4. Bekir Bozdağ - Başbakan Yardımcısı(Yozgat)
5. Ali Babacan - Başbakan Yardımcısı(Ankara)
6. Sadullah Ergin - Adalet Bakanı(Hatay)
7.  Nihat Ergün - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı(Kocaeli)
8. Binali Yıldırım - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı(İzmir)
9. Mehdi Eker - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı(Diyarbakır)
10. Hayati Yazıcı - Gümrük ve Ticaret Bakanı(Rize)
11. Taner Yıldız - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (Kayseri)
12. Recep Akdağ - Eski Sağlık Bakanı(Erzurum)
13. Faruk Çelik - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, (Ş.Urfa)
14. Egemen Bağış - Avrupa Birliği Bakanı(İstanbul)
15. Suat Kılıç - Gençlik ve Spor Bakanı(Samsun
16. Köksal Toptan (Karabük)
17. Ömer Çelik - Kültür ve Turizm Bakanı(Adana)
18. Abdülkadir Aksu - Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(İstanbul)
19. Hüseyin Çelik - Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı (G.Antep)
20. Salih Kapusuz - Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
21. Murat Yıldırım(Çorum)
22. Bülent Gedikli - Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
23. Reha Denemeç - AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
24. Hüseyin Tanrıverdi - Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı(Manisa)
25. Edip Uğur - Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Balıkesir)
26. Nükhet Hotar - Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
27. Haluk İpek - Genel Sekreter(Ankara)
28. Cemil Çiçek - Meclis Başkanı(Ankara)
29. Nurettin Canikli - Grup Başkenvekili(Giresun)
30. Mustafa Elitaş - Grup Başkanvekili(Kayseri)
31. Burhan Kuzu(İstanbul)
32. Nimet Baş(İstanbul)
33. Necati Çetinkaya(Adana)
34. Sadık Yakut(Kayseri)
35. Vecdi Gönül(Antalya)
36. Faruk Nafiz Özak(Trabzon)
37. Mehmet Ali Şahin - Genel Başkan Yardımcısı(Karabük)
38. Ayhan Sefer Üstün(Sakarya)
39. Cevdet Erdöl(Ankara)
40. Mustafa Ataş(İstanbul)
41. Halide İncekara(İstanbul)
42. Sait Açba(Afyon)
43. Ruhi Açıkgöz(Aksaray)
44. Ali Rıza Alaboyun(Aksaray)
45. Mevlüt Çavuşoğlu(Antalya)
46. Fahrettin Poyraz(Bilecik)
47. Vahit Kiler(Bitlis)
48. Bayram Özçelik(Burdur)
49. Ali Küçükaydın(Adana)
50. Mehmet Daniş(Çanakkale)
51. Ünal Kaçır(istanbul)
52. Enver Yılmaz(İstanbul)
53. Nevzat Pakdil (Maraş)
54. Hakkı Köylü(Kastamonu)
55. Muzaffer Baştopçu(Kocaeli)
56. Hasan Fehmi Kinay(Kütahya)
57. Durdu Mehmet Kastal(Osmaniye)
58. Nusret Bayraktar(Rize)
59. Şaban Dişli(Sakarya)
60. Cemal Yılmaz Demir(Samsun)
61. Mustafa Demir(Samsun)
62. Ahmet Yeni(Samsun)
63. Afif Demirkan(Siirt)
64. Yahya Akman(Urfa)
65. Şükrü Ayala(Tokat)
66. Zeyit Aslan(Tokat)
67. Ziyaettin Akbulut(Tekirdağ)
68. Mehmet Sarı(G.Antep)
69. Kerim Özkul(Konya)
70. Harun Tüfekçi(Konya)
71. Hasan Ali Çelik(Sakarya)
Etiketler :
ak - parti - milletvekili - il - il - aday - listesiakp - aday - listesi -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
07-04-2015 11:30
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®