Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
GÜMRÜKÇÜOĞLUNDAN ÜNLÜ TARİHÇİYE SAYGISIZLIK
Trabzonun yetiştirdiği önemli Araştırmacı tarihçilerden Dr. Haşim Albarak yıllarca üzerinde emek harcadığı araştırmalarını Ücratsiz Trabzon büyükşehir belediye başkanına verdi. OF. Gümrükçüoğlu Yazarı tanıtım törenine davet etmedi.
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden ilim insanlarına yaptığı saygısızlık, Vefasızlık.
 
Tarihçi, Araştırmacı Dr. Öğretmen Haşim Albayrak Yılların emeği eserlerini Trabzon halkına vakfederek, Hiçbir ücret almadan TBB Başkanlığına Kitap yapılması için bağışlar.  TBB Başkanlığı kitapları bastırır, Bir tanıtım töreni yapar. 
 
Bu önemli iki eserin tanıtım toplantısında Sayın Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan ve diğer personeli, Bu kitaplar için Haşim hoca Osmanlı arşivlerinde yıllarca aratırma yaptı, Bu kitabı yazdı, Terceme paraları ödedi, Bedava belediyemize verdi , Kendisine bir uçak bileti yollayalım da Kitapların tanıtım töreninde aramızda olsun, Bu onur onun hakkı diye düşünen olmadı.
 
Maalesef olmadı, Çünkü Trabzonu yöneten akılda böyle bir vefa duygusu yok, Trabzondaki belediye uygulamalarını sosyal medyadan takip ediyoruz, Bilhassa Yüksem makine Mühendisi Teoman Yılmaz'ın deşifreleri, Uyarıları Trabzon şehrinin ne kadar amatörce yönetildiğini ortaya koyuyor.
 
Trabzon adına üzülüyoruz. Daha fazla duygularımızı paylaşmadan Öncelikle kitabın yazarı Dr. Haşim Albayrak'ın sosyal medya hesabındaki naciz sitemine kulak verelim..
 
 
Haşim Albayrak ;
Biri benim çalışmam olan ve diğeri de içinde benimde makalem bulunduğu Din Sempozyumu kitabı olan Trabzon Tarihi ile ilgili iki önemli eserin tanıtımını bizzat Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu yaptı.
 
Bu kitaplarda yılların emeği var, Yalnız kitap basılırken hergün  dizgiciler benimle çalıştı. kapağı dahi göremeden ve basıldığından haberim olmadan kitap basına bile düştü. Trabzonlu olarak övünçlüyüm. 
Bir nebze katkım oldu diye. 
Herhangi bir bedel almadan uzun yılların emeğidir. Trabzona faydalı olur inşallah. 
Ama keşke bende kendi kitabımı göreydim.
 
SÖZ KONUSU ESERLERLE İLGİLİ TBB TANITIM HABERİ:
 
Büyükşehir Belediyesinden iki yeni eser
 
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, tarih ve kültür şehri Trabzon’un kültür hayatına iki yeni eser daha kazandırdı.
 Büyükşehir Belediyesi, 8-10 Ekim 2015 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yapılan ‘1. Uluslararası Geçmişten Günümüze Trabzon’da Dini Hayat Sempozyumu’ ile Haşim Albayrak tarafından kaleme alınan ‘Osmanlı Arşivlerindeki Trabzon Belgelerinin Özetleri’ adlı eserleri bastırarak araştırmacıların hizmetine sundu.
 
 
DR. HAŞİM ALBAYRAK KONFERANSLARINDAN
Etiketler :
- 1 - - uluslararasi - gecmisten - gunumuze - trabzonda - dini - hayat - sempozyumu - ile - hasim - albayrak - tarafindan - kaleme - alinan - osmanli - arsivlerindeki - trabzon - belgelerinin - ozetleri - adli - eserleri - bastirarak - arastirmacilarin - hizmetine - sundu - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
03-01-2017 16:50
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®