Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Hastikozlular Son İftar da Oflularla buluştu
Of Aşağıkişlacık Köyü Derneği ve Muhtarlığının birlikte düzenledikleri Büyük Hastikoz İftarı ramazanın son akşamı Of Gün Batimi Restoranda yapıldı.
1000 kişiye yakın davetlinin katıldığı iftar bir dizi etkinlikle sürdü. İftar yemeğinin yenilmesinin ardından programla ilgili konuşmalar yapıldı. Konuşmaların ardında kısa bir mola verildi. Molanın ardından21.00’da  yapımcılığını, senaristliğini, yönetmenliğini ve oyunculuğunu köylülerin  yaptığı Hastikoz’da Bir Zamanlar filminin  galası yapıldı.
 
 Sunuculuğunu Hastikozlu eğitimci- yazar İzzet Keleşin yaptığı program Of Çarşıbaşı Camii İmam Hatibi İsmail Küçükakyüz’ün  Kuranı Kerim tilaveti ve Emekli Vaiz  Hüseyin Güven Hocanın dualarıyla başladı. İftarın açılması ve yemeğin tamamlanmasından sonra programla ilgili konuşmalara geçildi. 
 
 
                  Üsküdar Parkı yenileniyor
 Kürsüye ilk olarak Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Of Aşağıkışlacık Köyü Derneği Başkanı Abdullah Ayaz geldi.  Ayaz konuşmasında;” Of Belediye Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler doğrultusunda daha önce Eski Üsküdar Belediye Başkanı Oflu hemşerimiz rahmetli Mehmet Çakır’ın yaptırmış olduğu Of Devlet Hastanesi arkasındaki Üsküdar Parkını sökerek yerine modern kent parkı yapacağız dedi. 
 
Yollarımızı genişletiyoruz
Daha önceleri köyümüzde  ve çevresinde bazı camilerimizin dış cephe çalışmalarına destek verdik. Köyümüzde başlatılan ve Yol Yapım Heyeti tarafından   takip edilen yol genişletme ve beton çalışmalarına Hayrat yolu Yukarı Kışlacık arasındaki 3 km ana yol için gerekli betonun tamamını temin edip beton dökümüne başladık. Köyümüzün girişinde tehlike arz eden köprünün yapımı için yetkililerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine heyetimizin belirleyeceği köyümüzde bir yerde çocuk parkı yapacağımızın müjdesini veriyorum.” ifadeleriyle duygularını belirtti.
 
Çalışmalar Bayramdan sonra devam edecek
 Daha sonra kürsüye gelen Of Aşağıkışlacık Köyü Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz da yapmış olduğu açıklamada; “27 yıldır STK çalışmalarımda ilk kez İlçemde böyle maneviyati yüksek bir etkinliği yapmanın hazzını yaşıyorum. Bu çalışmaları yürüten komisyona ve davete icabet eden herkese teşekkür ediyorum. Köyümüzün insanları devletimizle el ele vererek oluşturdukları enerjiyi sinerjiye dönüştürdük. Çalışmalara başta komisyon üyelerine arazisinden  fedakarlıkyapan, el emeğiyle  destek verenlere, 400 metre küp betonla katkı sağlayan İhsan Ayaz’a 2000 metre küp betonla katkıyapan Abdullah Ayaz’a Of Belediyesine Trabzon Büyükşehir Belediyesine ayrı ayrı  teşekkür ediyorum. Çalışmalara Ramazan Bayram’ı sonrası  5 km ana yol çalışmasını tamamlandıktan sonra takribi 7 km köyümüzün içindeki ara yolları yaparak devam edeceğiz. 
 
 
Beton çalışması tamamlanan yerlerde 100 metrede bir oturacak yol kenarlarına akan sularımızın 10 tanesine çeşme yapacağız.Köyümüzün tarihi yapılarından olan ve çalışamaz halde bulunan değirmenimizin su kanalını yaparak çalışır duruma getireceğiz. Okulumuzu tadilattan geçirerek köyümüzün kültürel etkinliklerinde kullanmak istiyoruz. Okulumuzun bahçesinde halı saha ve çocuk parkı yapmayı planlıyoruz. Çay alım evinin önündeki doğal suya Osmanlı mimarisine uygun çeşme yaparak tarihi taş köprümüzü restore ederek tekrardan köyümüze ve çevreinsanların kültür hizmetine  kazandıracağız
 
Oflu Hocalar  belgeseli yıl sonunda hazır
KTÜ İlahi Fakültesi  Dekani Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu OFİMDER Başkanı Of Çarşıbaşı   Cami İmam Hatibi İsmail Küçükakyüz, Of Müftülüğü  Vaiz Hüseyin Güven, Fatih Müftüsü Vahap Kabucuoğlu’nun himayelerinde tamamlanmak üzere  4 bölümden oluşan Oflu Hocalar Belgeseli yıl sonuna kadar yetiştirerek galasını inşallah hep beraber bu salonda 2.İstanbulda yapacağız.
Çok geniş kapsamlı Of Rus Savaşları Belgeseli 2018 yılında inşallah hazırlayacağız. 
Kurulma aşamasında olan (Of AKUT) Of Arama KurtarmaDerneğini İlçeme kazandıracağım
 
Hüseyin Ayaz yeni STK meşalesini Of’tan yaktı
Ayaz, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ilgili yeni bir oluşum içinde olduklarını ve konuyla ilgili düşüncelerini; “ 27 yıldır aralıksız içinde bulunduğum STK’lara yaklaşık bir buçuk yıl önce rahmetli kardeşinin  hastalığının yeniden nüksetmesi nedeniyle ara vermek zorunda kaldım. STK’lara Bayramdan bir aya sonra yeniden dönerek STK’larda kanaat önderlerimiz, STK’larda gelen deneyimli kişiler, tüm Trabzonlu meslek grupları, siyaset, iş adamlarının bünyesinde taşıyarak temsiliyeti üst düzeyde olacak başta; Trabzon, Karadeniz,Türkiye STK’larına uzun yıllar yön verecek STK’larını yeniden inşa etmek üzere harekete geçeceğiz. Takriben kasım ayı içinde İstanbul’da tüm Trabzonlu değerlerimizle büyük Trabzon buluşmasını gerçekleştirerek vira bismillah diyeceğiz.” Sözleriyle ifade etti.
 
Program saat 21.00’da gösterilen “Hastikoz’da Bir Zamanlar” filminin gala gösterimiyle sona erdi.
 
Hastikoz İftar Sofrası ve Gala programına;  Trabzon Bölge İdare Mahkeme Başkanı Kenan Ayaz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürü Recep Köksal, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürü Haydar Bayrak, Of Muhtarlar Derneği Başkanı Tahir Bulut, MHP Of İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, Trabzon Artvinliler Dernek Başkanı Ahmet Külekçi, AK Parti Of Kurucu İlçe Başkana Fazlı Capoğlu, Of Şoförler Odası Başkanı Şahmeran Er,Memur-Sen Başkanı ve , Of Belediyesi  insan kaynakları ve Eğitim Müdürü  Yüksel Yaşar, Of Belediyesi Mahalli Hizmetler Müdürü Bayram Türk, Bölge Sanatçısı Temel Reis,Of Çukurova Mahallesi Muhtarı İsmail Duran, KarabudakMahallesi Muhtarı Ensar Ayaz, Bayırca Mahallesi  Muhtarı İsmail Doğanay, Kazançlı Mahallesi Muhtarı Ahmet Paşaloğlu, Dağalan  Mahallesi Muhtarı Ali Akyazıcı, Yanıktaş Mahallesi Muhtarı Ali Şapoğlu, Günebakış Gazetesi Basın Temsilcisi Fatma Hasanoğlu
 
Etiketler :
of - asagi - kislacik - koyu - dernegi - huseyin - ayaz - hastikozda - bir - zamanlar - filmi - oncetrabzon -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
26-06-2017 21:12
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®