Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Hayrat köprüsü kabus olmaya devam ediyor
Ehliyetsiz firmalara verilirse böyle olur, Yerel yöneticilerin bilgi sahibi olmadığını gördüğümüz Baltacı deresi üzerindeki köprü inşaatı teslimine 5 ay kalmasına rağmen halen bir ilerleme olmadı.
 Bu köprünün açılması artık başka bir bahara kalmışa benziyor.
Hayrat ilçesi köprüsü köprüyü kullananların kabusu olacak kimsenin umurunda değil
 
Hayrat ilçe merkezine yapılan çelik köprü ortasındaki viraj olması nedeniyle Kar, don sonucu buzlanma durumunda can ve mal kayıplarına sebep olacak Görmüyorlar, hatırlatıyoruz duymuyorlar...
 
Daha Önce yüklenici firmanın bazı ihaleleri KİK, Kamu İhale Kurumu tarafından "Uygunsuz görülmesi" sonucu iptal edildiğini biliyoruz.
Vaş merkezli bu şirketin Vanda kazandığı bir köprü ihalesi KİK tarafından iptal edilmişti.
Karayolları Bölge Müdürlüğü denetiminde inşa edilen, Bölge hava koşullarına uygun olmayan bu köprü maddi+manevi zararlara sebep olacağından endişe ettiğimizi bir dilekçe ile bölge müdürlüğüne, sorumlu kontrol mühendislerine beyan etmemize rağmen, Onlar; Emir Ankaradan geliyor, Bizim yapacağımız birşey yok derken. Köprünün kendilerindeki imalat+imar kuruluş planını temin edemedik, Israrlı taleplerimize bin dereden su getiren Karayolları bölge müdürlüğü yetkilileri projenin kendilerinde olmadığını diyecek kadar aciz kalmışlardı.
 
 
Son Dakika: Hayrat köprüsü için Karayolları 10. Bölge müdürlüğüne verdiğimiz dilekçemize cevap geldi. 
Aşağıda beyan ettiğimiz bilgilerden bazılarını bize yolladılar, En önemli talebimiz yerine getirilmedi, Köprü ve bağlantı yolları projesini istemiştik. 
Bu konunun peşini bırakmıyoruz, köprünün bitmiş hali, çevre yolları ile bağlantısını gösteren proje ve animasyon çizim resimleri tekrar talep edeceğiz, hayrat merkeze bu tabelanın asılmasını sağlayacağız inşaallah.
Bilgi edinme kanunu gereği bize gönderilen 10.Bölge Müdürü adına yardmcısı Turgay Çolak imzalı cevapta yazanlar:
İşin Adı: Of Hayrat Balaban Yolu Hayrat köprüsü ve bağlantı yolları işi
Yüklenici: FDN inşaat Turizm ve Yatırım AŞ.
Başlama Bitiş tarihi: 17.05.2012-23 .12.2014
İhale Bedeli: 1.768.800.00 TL 
 
Hayrat ilçe merkezinde yapımı iki yıldır devam eden Köprü inşaatının hukuken ilan edilme mecburiyeti olan, inşaatın sahibi, Yüklenici firma adı, Kontrol mühendisi, İşe başlama ve bitiş tarihi, İşin bedeli ve köprünün bitmiş hali, çevre yolları ile bağlantısını gösteren tabelası yok, 
Bu bilgilerin saklanması hukuki değil, Hukukun gereğini kimler sağlayacak bekliyoruz.
 
Bu haliyle çelik gövde, bağlantı yolları 2 milyon olduğu söyleniyor, Bizim önerimizin maliyeti bir milyonu bulmaz + kamulaştırma kaç para tutacakki, Teklif ettiğimiz köprünün bir ayağı Hayrat belediyesinin, Diğer ayak vatandaşın, Bu kamulaştırmadan kaçmak için büyük acılara sebep olacak bir köprü yapıyorsunuz.
 
Biz uyarıyoruz, gereğini sorumluların düşünmesini istiyoruz

24-06-2014 07:24
Etiketler :
hayrat - ilce - merkezine - yapilan - celik - kopru - ortasindaki - viraj - olmasi - nedeniyle - kar - don - sonucu - buzlanma - durumunda - can - ve - mal - kayiplarina - sebep - olacak -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
Yorumlar
Ekmeleddin İhsanoğlu tarafıdan 01-07-2014 19:49:52 Tarihinde yazıldı
DOĞRUYU SÖYLEYEN ONUNCU KÖYLÜ
İşin Adı: Of Hayrat Balaban Yolu Hayrat köprüsü ve bağlantı yolları işi Yüklenici: FDN inşaat Turizm ve Yatırım AŞ. Başlama : 17. 05. 2012 - Bitiş tarihi: 23 .12. 2014 İhale Bedeli: 1.768.800.00 TL Bu İnşaatın ihale teslim süreci 2 yıl 7 ay... Köprü eski kaymakamlık binasının oradan karşıya sağlık ocağının altına geçen iki taşıyıcı direkli, beton viyadük ile geçilmiş olsaydı, inşaat süresi 7 ayı geçmez, maliyet fiyatı 700.000TL yi geçmezdi. Bu projeyi kim böyle devşirmiş bilmiyoruz, Buradan kazançlı çıkan Mehmet Nuhoğlu olduğu görülüyor. Eski Kaymakamlık binası kendisinin malı, Duyuduğuma göre oraya yeni belediye binası yaptıracaktı Erdoğan Bayraktara, Bayraktarın makamı rahmetli oldu, Bakalım başkanlık binasını nasıl yapacak. Birde bu sitede sık sık söz konusu edilen donma-buzlanma tehlikesi çok önemli, Allah korusun. Elin Vanlısına buradan ihale verirseniz olacağı bu, Bu ihaleyi verecek bir Oflu-Hayratlı bulamadımı Bayraktar, Yazıklar olsun . Birde bu mütehit Vanda kazandığı bir köprü ihalesi KİK tarafından iptal edilmiş, Kurumsal yetersiz görülmüş... Bizde bir mütahit, belediyeci çıkıp bu ihaleyi iptal ettirebileceğini neden düşünemedi acaba? Edindiğim bilgiye göre, Hizmet gelsinde nasıl gelirse gelsin, İlçenin asfalt işlerinin nasıl olduğunu sağır sultan biliyor, ama konuşmak kimsenin işine gelmiyor. Susun bakalım bir gün konuşmak zorunda kalacaksınız, siz istemezsenizde dilleriniz konuşacak O gün Allah cc. yardımcınız olsun.
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®