Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Hüseyin Ayaz ve Ekibi İddialı geliyor
Trabzon için yeni bir sivil toplum kuruluşu geliyor. Bir müddet evvel kurulan Trabzon Dernekleri Konfederasyonu kurucu başkanı ve yardımcıları, Yılların deneyimini halkımız lehine harekete geçireceğiz diyerek Trabzon
Trabzon için yeni bir sivil toplum kuruluşu geliyor. Bir müddet evvel kurulan Trabzon Dernekleri Konfederasyonu kurucu başkanı Hüseyin Ayaz ve yardımcıları, Yılların deneyimini halkımız lehine harekete geçireceğiz diyerek Trabzon ve Karadeniz sivil toplum kuruluşlarının lokomotifi olacağız iddiasında bulundu.

Biz bu konuda henüz haberimizi yazamadık, Burada deneyimli gazeteci Aytekin Akayın paylaşımını sizlerle paylaşıyoruz.
 
Model OLACAĞIZ 
Trabzon sivil toplum hayatının önemli isimlerinden Hüseyin Ayaz, yeni bir oluşumun ilk toplantısını İstanbul’da düzenledi. Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi ve Trabzon Dernekleri Konfederasyonu adıyla iki farklı yapıdan söz eden Ayaz, Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’ne giden yolun Trabzon’dan geçeceğini söyledi.
 
Aytekin Akay / İstanbul “Trabzon Aslına Dönecek” Trabzon sivil toplumunda uzun yıllar görev alan Hüseyin Ayaz, yeni bir STK anlayışının duyurusunu İstanbul’da yaptı.Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi ile Trabzon Dernekleri Konfederasyonu’nu duyuran Ayaz, “Yapacağımız projelerle, Trabzon değerlerini ortaya çıkacak. Sivil topluma yeni bir anlayış kazandıracağız. Ayrıca bu yeni model Türkiye sivil toplum hayatına da rol mode olacak” açıklamasında bulundu. Ayaz sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Kimseye ve herhangi bir derneğe, vakfa, federasyona karşı kurulacak bir yapı değil burası. Tamamen kendine özgün bir yapısı ve çalışma stratejisi olacak. Trabzon ismini daha ileriye taşıyacak isim ve işlere ihtiyacımız var. Bunu görüyorum. Önümüzdeki Aralık ayında Trabzon il ve ilçe derneklerini toplayıp yeni bir yol çizeceğiz. Ayrıca Trabzon’da da, Trabzon valise, belediye başkanlarının katılacağı geniş katılımlı bir toplantı olacak. Yine İstanbul’da, 1. Trabzon Zirvesi’ni hayata geçireceğiz.” Yılın 61. Günü Her yılın 61. Günü Dünya Trabzonlular Günü olarak kutlanacak. Bunun için gerekli çalışmalara da başladık. Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi, Trabzon okulu gibi olacak. Bizler, Trabzon ismine değer katmak için yeni bir yola girdik. Bu yolda, bize katılan pek çok dernek ve stknın olacağını düşünüyorum.”
 
 
Etiketler :
aytekinakaytrabzonderneklerikonfederasyonuh - sseyinayazkorkutyuglmazayazabdullahg - szaydugn -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
05-11-2017 18:42
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®