Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Kim suçlu? Yolu kapatan mı, Parasını ödenmeyen hükumet mı?
iktidar bütün kredilerini tüketmiş İflas etmiş bir tüccar edasıyla seçimlere doğru gidiyoruz. İktidar Vatandaşın kamulaştırma bedelini dahi ödeyemiyorsa ülkenin geldiği son durumu doğru analiz etmemiz lazım
İstimlâk bedeli ödenmediği için hak sahibi bir vatandaş tarafından okullarının yolu kapatılan Trabzon Spor Lisesi öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde okullarına yürüyerek gitti. 
 
Çocuklarını özel araçlarıyla getiren çok sayıda veli, okul yolunun kapalı olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Araçları ile yola devam edemeyen öğrenci, veli ve öğretmenler yaklaşık 800 metrelik yolu yaya olarak gitti.
 
Trabzon'un Ortahisar ilçesi Beştaş Mahallesi'nde yaklaşık 4 yıl önce yapımına başlanan Spor Lisesi inşaatı için bazı vatandaşların arazisinden de geçen yaklaşık 1,5 kilometrelik yol yapıldı.
Arazi sahiplerinin iddiasına göre, dönemin İl Özel İdaresi yetkilileri, 'Burada okul yapılacak.
Yola izin verin, parasını daha sonra alırsınız.' dedi.
Hak sahiplerinin onayıyla küçük arazi yolu genişletilerek yeni yol yapıldı. Okul inşaatı tamamlandı ve 2 yıl önce de 16 derslikli Trabzon Spor Lisesi yeni binasına taşındı. Aradan geçen yıllara rağmen okulun toprak olan yolu ne asfaltlandı, ne de aydınlatılması yapıldı. Geçen yıl etkili yağışlar sonrası çamur deryasına dönen yol, servis araçları çalışamayınca, öğrencilerin yaya olarak okula gitmesiyle gündeme gelmişti. 
 
 
"BELGELİ İCRA TAKİBİNE RAĞMEN ÖDEME YAPILMADI"
 
Hak sahiplerinden Ali Bubar, kendilerine söz verilmesine rağmen kamulaştırma bedelleri ödenmediği için konuyu mahkemeye taşıdı. Trabzon 1. Asliye Ceza Mahkemesi de 'kamulaştırmasız el atıldığı' gerekçesiyle Ortahisar İlçe Belediyesi'ni 226 bin TL tazminat ödemeye mahkûm etti. Belgeli icra takibine rağmen ödeme yapılmadı. Badur’un iddiasına göre, yolun, dönemin İl Özel İdaresi tarafından yapıldığı, Özel İdare'nin kapatılmasının ardından da tüm malvarlığı, alacak ve borçlarının Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini gerekçe gösteren ilçe belediyesi topu Büyükşehir'e attı. Yaptıkları tüm girişimlere rağmen soruna çözüm bulamayan Ali Babur da bir hafta önce yola taş ve toprak dökerek ulaşıma kapattı. Ulusal ve yerel basında haberlere de konu olan yol aradan geçen bir hafta süreye rağmen ulaşıma açılamadı. 
 
OKULA YAYA GİTTİLER
 
Yolun kapalı olduğundan habersiz özel araçları ile çocuklarını okula götüren veli ve öğrenciler, yarı yolda kaldı. Taş ve toprakla kapatılan yolu gören öğretmenler, okul çalışanları, veliler ve öğrenciler şaşkınlık yaşadı. Araçlarını yol kenarına park eden öğretmen, öğrenci ve veliler, yola yaya olarak devam etti. Yatılı öğrenim gören öğrenciler, eşyalarının bulunduğu çantaları sırtlarında taşıdı. Yaklaşık 800 metrelik yürüyüşün ardından da okullarına ulaştılar. 
 
Öğrenci velileri de okul yolunun kapalı olmasına tepki gösterdi. Özel aracıyla çocuğunu okula getiren, ancak yolda bırakmak zorunda kalan velilerden Rafet Günaydın, şaşkınlığını şu sözlerle ifade etti: “Böyle bir şey oynaması lazım. Bu yolun yapılması lazımdı. Çocuğumun ilk senesi tedirgin oldum. Devlet okulu değil mi bu? Şaşırdım, böyle bir şey olamaz.” 
 
Çocuğuyla birlikte yaya olarak yola devam eden Ali Balcı da konuyu okul yetkilileri ile görüşeceğini dile getirdi. Yolun kapalı olduğundan habersiz özel aracı ile çocuğunu getiren bir diğer veli ise “Haberimiz olsa ona göre gerekli yerleri arardık. Şimdi hava güzel, yürüyerek gitti ama kışın karda ne yapacaklar?” diye sordu.
Etiketler :
trabzon - spor - lisesi - yolunu - hak - sahibi - vatandas - kapadi -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
28-09-2015 23:00
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®