Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Referandum çalışmalarında Hukuksuz işler
TDF Trabzon Dernekleri Federasyonu YSK Kararlarını Tanımıyor… Kanunlar tanınmadığı gibi Trabzonluların yoğun tepisini de ciddiye almayan TDF Yönetimi, Referandumda Hayır tercihi verecek olan yoğun bir Trabzonlu hemşerimizi rencide etmeye devam ediyor Köklü bir geçmişe sahip bu federasyonu hukuka aykırı yöneten Başkan Mustafa Demir'e tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor...

TDF Trabzon Dernekleri Federasyonu, Başkan Mustafa Demir'in tasarrufu ile,  tüzüğünde olmayan, Yönetimin yetkisinde olmayan siyasi politik kararlar, uygulamalar ile hukuk tanımazlığına devam ediyor

YSK Sivil toplum kuruluşlarının, Kamu kuruluşlarının referandum konusunda çalışma yapmasını yasaklamış olmasına rağmen, Sultangazi Belediye meclis üyesi ve TDF Genel başkanı sayın Mustafa Demir , Başkan olduğundan beri açık seçik kendi siyasi partisinin dolaylı, dolaysız reklamını yapmaktan vaz geçmedi.
Sanki TDF’ye üye olan herkes Akp’li gibi davranmaya devam ediyor.

YSK Kararlarına aykırı olarak TDF Genel merkezi camlarına dev Evet pankartı astıran Mustafa Demir Birçoğu üye ve Trabzonlu vatandaşlar tarafından sosyal medya ve yerel haber sitelerinde açıkça eleştirilmelerine rağmen Yasadışı asılan bu pankartı indirmedi.

Uygulamaya tepki koyan E. Gençlik kolları başkanı Korkut Yılmaz Ayaz'ın sosyal medya paylaşımı için tıklayınız
 


07/04/2017 akşam üstü TDF Gençlik kolu başkanı İbrahim Akın’ın daha önce taktıkları TDF Camlarındaki Evet pankartlarından birini indirdiğini gördük, Fakat hemen ardından bu cepheye 14 Nisan günü Sinan Erdem spor salonunda Bakan Süleyman Soylu ve Berat Albarak’ın katılacağı ilan edilen Siyasi Evet konferansı afişi asılması TDF yöneticilerinin Trabzonluların siyesi tercihlerini hiçte ciddiye almadığının göstergesi oldu. Sanki Bütün Trabzonlular Ak partili..!

Yüksek seçim kurulu (16 Şubat 2017); tarihli kararında Derneklerin ve kamu kuruluşlarının Referandum çalışması yapmasını yasaklamasına rağmen söz konusu salon konferansı düzenlenmiştir.Şimdi birde şu soru aklımıza geliyor, Trabzonluları çeşitli vesilelerle panayırlarda bir araya toplayıp Tereyağ peynir satarak kazanılan paralar Trabzonluya hizmet olarak harcanması gerekirken TDF Yönetimi hangi yetki ve mantık ile Onlarca bin TL’ye kiralanması mümkün olan bu salonu hangi kararla kiralamışlardır.


YÜZLERCE TRABZON STK'SININ ÇATI FEDERASYONU'NU BU HEMŞERİLERİMİZ TEMSİL EDİYOR..!

Yönetimin böyle bir harcamaya rızası varmıdır, Hangi yöneticilerin bu kararın altında imzası vardır, Duyumlarımıza göre Başkan Mustafa Demir kimseye sormadan böyle bir karar almıştır. 08/04/2017 günü yapılan bir toplantı ile bu karar yönetim kurulu kararı varmış gibi paylaşımları sosyal medyadan öğrenmiş oluyoruz.
Bu Hemşerilerimizin kaçı bu uygulamanın ne kadar hukuka uygun olduğunu bilmektedir.

5253 Sayılı Dernekler Kanunu Madde 30- Dernekler;
a) Tüzüklerinde gösterilen amaç ve bu amacı gerçekleştirmek üzere sürdürüleceği belirtilen çalışma konuları dışında faaliyette bulunamazlar.
o) 30 uncu maddenin (a) bendinde belirtilen yasağa aykırı hareket eden dernek yöneticileri elli günden az olmamak üzere adlî para cezası ile cezalandırılır. Aynı maddenin (c) bendine aykırı faaliyette bulunan dernek yöneticileri, fiilleri daha ağır bir cezayı gerektirmediği takdirde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır ve tesisin kapatılmasına da karar verilir.

REFERANDUM İLE İLGİLİ YÜKSEK SEÇİM KURULU KARARI

I- HALKOYLAMASININ BAŞLANGIÇ TARİHİNDEN İTİBAREN (16 Şubat
2017);
A) Açık yerlerde propaganda; (16 Şubat 2017) - (15 Nisan 2017)
a) Halkoylamasında, genel yollar üzerinde, mabetlerde, kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile ilçe seçim kurullarınca gösterileceklerden başka meydanlarda toplu olarak sözlü propaganda yapılmasının yasak olduğuna (298/50-1),
E-Posta ve telefon mesajlarıyla propaganda yasak
karar no:109
b) Vatandaşların elektronik posta adreslerine, taşınabilir ya da sabit telefonlarına
görüntülü, sesli veya yazılı mesaj göndermek suretiyle propaganda yapılmasının yasak
olduğuna (298/55/B-2),
J) Halkoylaması süresince yapılamayacak işler;
a) Yurt dışında ve gümrük kapılarında her türlü propagandanın yasak olduğuna
(298/94/A-son, 94/E-6),
b) 298 sayılı Kanunun 62. maddesinde sayılanlarla, kamuya yararlı dernekler ve bunlarda görev almış bulunan memur ve hizmetlilerin halkoylamasında da tarafsızlıklarını korumak zorunda olduklarına (298/63-1),
e) Bir önceki fıkrada sayılanlar ile kamu yararına çalışan dernek ve vakıfların, seçmenin oyunu etkileyebilecek girişimlerde bulunmamak ve anılan kanun hükümlerine özenle uymak suretiyle faaliyetlerini sürdürebileceklerine,
Daha önce basılmış ve yayınlanmış propaganda mahiyetindeki her türlü kitap, broşür, afiş ve bunlara benzer yayınların da aynı kurallara tabi olduğuna (298/63-3, 4),
- Propaganda faaliyetleri makam aracıyla yapılamayacak
298 sayılı kanunun 62. maddesinde sayılanlar ile kamuya yararlı dernekler ve bunlarda görev almış memur ve hizmetliler halk oylamasında da tarafsızlıklarını korumak zorunda olacak. Bu kapsama girenlerin, siyasi partilere her ne nam altında olursa olsun bağış ve yardımda bulunmaları, memur ve hizmetlileriyle her türlü araç, gerek ve imkanlarını siyasi bir partinin emrinde veya herhangi bir siyasi veya propaganda faaliyetinde çalıştırmaları, kullanmaları veya kullandırmaları yasak olacak.
Makam otomobilleri kullanılamayacak
9 Nisan'dan oy verme gününü takip eden güne kadar olan geçecek sürede başbakan ve bakanlar ile milletvekilleri yurt içindeki propaganda faaliyetleri ile ilgili gezilerini makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalarla yapamayacak. Bu maksatla yapacakları gezilerde, protokol icabı olan karşılama ve uğurlamalar ile tören düzenlenemeyecek, resmi ziyafet verilemeyecek.
Başbakan, bakanlar, milletvekillerinin halk oylaması ile ilgili yapacakları propaganda gezilerine hiçbir memur katılamayacak.
Vatandaşların elektronik posta adreslerine, taşınabilir ya da sabit telefonlarına görüntülü, sesli veya yazılı mesaj göndermek suretiyle propaganda yapılması yasak olacak.

Etiketler :
tdf - trabzon - dernekleri - federasyonu - baskan - mustafa - demir - referandum - tdf - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 2 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
07-04-2017 17:16
Yorumlar
idris Türk tarafıdan 07-04-2017 26:04:29 Tarihinde yazıldı
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYI DÜŞÜNDÜNMÜ?
Sayın, Abdullah Gözaydın TDF nin Genel başkanı , mustafa demir'in kanunsuz, hjkjksuz, etik olmayan bu davranışları ve uygulamalarını yasal başvuru yaparak,suç duyurusunda bulunmak istermisiniz? TDF ye bağlı derneklerden imza toplamak ve demir'in uygulamalarına dur demek için gerekli olan bilgilendirmeyi , buradan yaptınız yasal bir zeminde hesap sormak gerekir.!
Abdullah Gözaydın tarafıdan 15-04-2017 23:31:06 Tarihinde yazıldı
Dava açmak benden önce ilgililerin görevidir
TDF Ve Başkanı Mustafa Demir hakkında suç duyurusunda bulunmak bana düşmez, Öncelikle hiçbir zaman dernek üyesi olmadım, Hukuken Taraf değilim. Vakti zamanında gayri aysal kongre yapıldığında kimse dava açmayı, 53 kişi ile seçim yapılmasını şikayet etmedi. Ben sizin aranıza girmiyeyim STK lar ile uzun yıllardır mesafeliyim Bir habercinin görevi hukuksuzlukları ve doğruları haber yapmaktır bizde yaptık İlgililer bizim bilgi ve belgelerimizi kullanabilir.
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®