Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Seçimlerde Trabzon'un yumuşak karnı HDP
HDP Trabzon mv. adayları belli oldu, HDP Trabzon adayı oflu Sosyalist bir hemşerimiz çıktı
Seçimler süresince Dileğimiz odurki, Heyecanlı hemşerilerimiz bölgemizde HDP'nin seçim çalışmalarına gülüp geçer, Halkımız Tepkisini böyle koyduğunda, Kardeşlik adı altında, Her fırsatta bölücük yapan bu zümreyi halkımız ciddiye almayacaktır. Zaten bunlara oy vermeye razı olanlar  için yapılacak birşey yok.
 
Herkes ucuz işçilik adına, Yarıcı, Amele, Yövmiyeci adı altında Gürcü kisvesindeki Ermenileri dahi istihdam ederken, Ülkemizin insanı Kürt vatandaşlarımıza tahammül etmemeleri düşünülemez.
 
Anti demokratik tepki koyacak olursak, içimizde yerleşmiş, Hatta akraba olmuş bu vatandaşların gönünü kazanmaktan başka çaremiz yok.
On yıllardır Ağaların esaretinde cahil bırakılmış, Sahip çıkılmamış doğulu vatandaşlarımızı kazanmamızın yolu tepki ile ötekileştirmek değil, Hoşgörü ile karşılamaktır.
Vatandaşımız Hiçbir Kürt'ün Türk düşmanlığı yapacağına inanmıyorum, Türkiyenin parçalanmasına, iç savaşa girmek istiyeceğine inanmıyorum.
Bu kaos projelerini arzu edenler içimize bir şekilde sızmış, Siyonizmin sponsoruluğunda örgütlenen Asala elemanlarıdır.
Samimi Kürt vatandaşlarımız bu gerçeği biliyor, Ve kendilerini ötekileştiren fanatiklerimiz nedeniyel bölücülerin cephesine sığınmak zorunda bırakılıyor.
 
HDP Trabzonda bir aday listesi yayınladı, İçlerinde biri ise enteresan, Sosyalist sendikacı Of'lu Hüseyin.
 
HDP’nin Trabzon adayı Oflu Hüseyin Taka: Barış dilini yayacağız
 
Selahattin Demirtaş’ın HDP’nin Karadeniz adayları ile buluştuğu toplantı sonunda,  Karadeniz’de seçim faaliyetin’in nasıl yapılacağını konusunda istişare yaptılar
 
Bölgenin önemli merkezlerinden Trabzon’da aday olan 64 yaşındaki emekli sendikacı , SDP üyesi Hüseyin Taka’ya  kısa süre önce kurdukları il örgütüne halen bir bina bulamamış olmalarını şöyle değerlendirdi : ‘Oflu’ olduğunu vurgulayarak giriyor söze ve şunları söylüyor, “Seçime kısa süre kaldı ve bir yer bulmak için gayretimiz sürüyor. 
Ama biraz daha bulamazsak vali ve belediye başkanına çıkacağım, bize bir yer göstermelerini isteyeceğim. 
Madem ki bu dönem barış dönemi, biz de binamızı barış içinde açarak, seçim güvenliği içerisinde faaliyetlerimizi yürütebilmeliyiz.”
 
HDP’nin Karadeniz bölgesinde miting yapıp yapmayacağı konusunu ise şöyle değerlendirdi:  “HDP ile Karadeniz’e ilişkin bütünlüklü bir görüşme yaptık. 
Barış dilini bütün propaganda araçlarımızla nasıl kullanacağımızı görüştük. 
Her il kendi çalışma programını ve bütçesini oluşturacak ve 7 Nisan’dan itibaren seçim çalışmalarına başlayacağız. 
Miting için özel plan olacaksa da o zaman yapılacak. 
Ancak burada elbette halktan gelecek talep de önemli.”
Etiketler :
secimlerde - trabzon - un - yumusak - karni - hdphdp - trabzon - mv - - adaylari - belli - oldu - hdp - trabzon - adayi - oflu -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
07-04-2015 14:48
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®