Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon Belediyesi büyükşehir oldu olalı şehirdeki düzen alt üst oldu
belediyelerin asli görevi “ÜÇ Ç” Çöp, Çamur, Çukur parolası Trabzon’da unutulmuş durumda.

Kendisini Trabzon merkeze göre planlayan belediye, Zamansız büyükşehir olunca Trabzon’da belediyecilik çökmüş durumda.
İlçeler feryatta, İlçe belediye başkanları; Gelirlerimizin %80’i Büyükşehire gitti, Görev yapamıyoruz şeklinde şikâyet ederken, Hayrat’tan Vakfıkebire Su, Kanalizasyon, Ana yollar, Çöp toplama merkezleri,  İmar konularında ilçelerin eli kolu bağlı bekliyor.

Alt yapı oluşturulmadan Büyükşehir yapılırsa böyle olur.
Mevcut belediye kadrosu İlçe bazında deneyimli, Acilen Trabzona büyükşehir belediyesi deneyimi olan bürokratlar getirilmeli, Büyükşehir gibi görev yapılabilmesi için ek bütçe tahsis edilmeli, Alt yapı teknik, lojistik, bina, personel alımları bakanlıkça yapılmalı.

Bunlar yapılmazsa zaten Trabzon’da lütfen duran, Ailesi hala İstanbul’da ikamet eden Sayın Gümrükçüoğlu gelecek seçimlere kalmadan Trabzon’u toptan terk edecektir şimdiden söylüyoruz.

Bu konuda bürokratların insafını beklemeden halk gereken STK tepkisini koymalı, Trabzonsporun şampiyonluğu için verdiği Hak arama mücadelesini, Trabzonun çöp-çamur-çukur sorunu içinde vermelidir.

ACİL EYLEM PLANI
1-Trabzonda İmar sorunları gelecek 50 yılda hayatı çekilmez yapacak şekilde yaygınlaşıyor, Tepeler yoğun ve yüksek binalarla dolduruluyor, Modern ülkelerde iş alanları dikey, Yaşam alanlarında yatay yapılaşmaya izin verilir.
Trabzon’da yaşam alanları 3-5 katı geçmeyen, sosyal donatı alanları park, bahçe, otopark, ibadet alanları korunmalı. Bir binanın gölgesi diğer binaya düşmemeli.

Trabzon önemli bir turizm şehridir, şehir merkezindeki yoğun yapılaşma terk edilerek, Yaşam alanları şehir dışına kaydırılmalıdır.
Şehir dışındaki yaşam alanlarının cazip hale gelmesi için acilen alt yapı yapılmalı, yol, kanalizasyon, su, doğalgaz, elektrik hatları inşa edilmeli, halkın bu alanlara ulaşımı otobüs, metro gibi ulaşım imkanları sağlanmalıdır.

Halen Plansız, Denetimsiz bir şekilde yönetilen Trabzon, böyle giderse çok yakın zamanda yaşayanlara hayatı dar edecek sosyal patlamalar nedeniyle istenmeyen olaylar kaçınılmaz olacaktır.

Trabzon halkının İstanbul gibi büyükşehir tecrübesi vardır, Lütfen Trabzonu İstanbula benzetmeyin.

İşte Trabzonun köy mantığı ile yönetildiğinin ispatı görüntüler.


Fotoğraflar: Makine Yüksek Mühendisi Teoman Yılmaz, Duyarlılığınıza Çok teşekkür ederiz.

Etiketler :
kendisini - trabzon - merkeze - gore - planlayan - belediye - zamansiz - buyuksehir - olunca - trabzonda - belediyecilik - cokmus - durumda - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
24-09-2014 05:15
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®