Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon Birleşik Makililer Derneğinde İdris Türk Yeniden Başkan
Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneğinin yapılan olağanüstü kongresi sonunda, Kurucu başkanlardan olan İdris Türk başkan seçildi.
Başkan seçilen Türk, hemşerilerini yakından ilgilendirecek çok önemli açıklamalarda bulundu
 
Trabzon Of-Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneğinin yapılan olağanüstü kongresi sonucunda Trabzon Dernekleri Federasyon Başkan Yardımcılığını da yapan İdris Türk başkan seçildi.
Dernek merkezinde gerçekleşen olağanüstü kongrenin divan başkanlığını ise AK Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Ahmet Hocaoğlu yaptı. Kongreye de üyeler tam kadro katılım gösterdi.
Dev yönetim kadrosuyla başkan seçilen İdris Türk, konuşmasına rahmetli olanlara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da uzunca ömürler diledi. “Derneğimizin kurulduğu günden bu ya iki dönem hizmet etme şerefine nail oldum” diyen Başkan İdris Türk, “Görevi devrettiğim arkadaşım Hasan Atalay, ondan sonra göreve nail olmuş birçok arkadaşımıza ve son üç yıldır görevde bulunan Mimar Memiş Türk yeğenime, onla beraber yönetimde görev yapmış fikriyle, düşüncesiyle, becerisiyle hizmet etmiş herkese burada teşekkür ediyorum. Ben şuanda Trabzon Dernekleri Federasyonunda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Derneğimizin olağanüstü kongresini yakından takip ederek,  yeni dönemde arkadaşlarımla beraber bir yönetim oluşturma fikri oluştu” dedi.  
MALİ MİLAT İLAN ETTİK
Başkan Türk, “Bizim birbirimize başkanlık yapma gibi bir derdimiz yok. Bizim birbirimize de alt, üst gibi davranma  sıkıntımızda yok. Ama o yeşil vadide, tarihin derinliklerinde yeri olan maki boğazının 1. Dünya Of muharebelerinde bize üvey evlat muamelesi gösteren, hem yerelde hem de genelde olan yöneticilere bir takım sosyal ve yaşamsal taleplerimiz olacak. Bundan böylede yönetim kurulu arkadaşlarımla istişare ederek mali milat ilan ettik. Bugünden sonra, dünden bu güne amatörce birçok eksiklerimiz olmuştur. Ama bundan sonra az hatayla, az kusurla, az kabahatle çok kalıcı hizmetler yapmak durumundayız” diye konuştu.
MAKİ VADİSİNİ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ
“Birleşik Maki Camiasının 30 bin nüfusu olduğunu ve çoğunluğununda Bahçelievler Yenibosna’da oturduğuna” değinen Başkan İdris Türk, “Trabzon’un büyükşehir olmasıyla beraber maki vadisinin meralarıyla, otlak arazisiyle, yaylalarıyla, sağlı sollu dereleriyle, ırmaklarıyla turizme susamış aşk ve sevdasının yeşereceğin müjdesini vermek istiyorum. Lokalize hizmetlerden daha öte hem Trabzon’da, hem İstanbul’da siyasi ve sosyal anlamda sizleri temsil edebilme adına inançla, aşkla, şevkle gayret edeceğimizi samimi bir şekilde mücadele edeceğimizi belirtmek istiyorum. İdris Türk olarak herkesin ayağına gitmekten asla itina etmeyeceğimi, herkesin fikrinden yararlanacağımı, herkesin kaliteli yaşam konusunda arz ve taleplerini dinleyeceğimi ama bunları yapmak için tek Allah’a ve size güvendiğimi burandan haykırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
ŞURA KARARI OLMADAN HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAĞIZ
“Bundan sonra ne yapabileceğimizi 6 ayda bir, yada yılda bir araya gelerek istişare edeceğiz” diyen Başkan Türk, “Maki vadimizde 60 ve 70 çeşit değişik isimde soyadlarımız olan ailelerimiz var. Bu değişik soyadlarımızdaki âlilerimizden birer kişi derneğimizin tüzüğümüze eklediğimiz danışmanlar meclisinde görev alacak. Alacağımız kararları önce onların bilgisine ve fikirlerine sunacağız. İslamiyette olduğu gibi istişare sünnettir, şura kararı olmadan hiçbir şey yapmayacağımızında sözünü veriyorum. Sizlerden ricam, geriye dönük hiçbir başkanı, hiçbir yöneticiyi eleştirmenizi istemiyorum. Çünkü bunların hiç biri maaş almadan, vaktini, nakdini, sadakatini ve riya katini katarak sizlere Allah rızası için hizmet etmeye çalışmışlardır. Hedefimizin çok kısa vadede ‘maki vakfı’ olsa dileğiyle diyorum” dedi.
 
TÜZÜKTE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ
Derneği olağanüstü kongresinde 3 değişiklik gerçekleşti. İşte yapılan o değişiklikler.
Birinci değişiklik: Derneğin 6. Maddesinde yer alan derneğin organları olan genel kurul, yönetim kurulu, denetim kuruluna ilaveten danışmanlar meclisine ilave edildi.
İkinci değişiklik: Yine dernek tüzüğünün 10. Maddesinde yer alan 11 asil, 9 yedek yönetim kurulu sayısı, 15 asil, 12 yedek olarak değiştirildi.
Üçüncü değişiklik: Tüzüğün 9. Maddesindeki genel kurul yetkileri, görevleri arasında yer alan 10. Fıkrasının Federasyona katılması ve ayrılması, yetkisinin yurt içi-yurt dışı federasyonla ve konfederasyonlara kurucu olmak, delege vermek ve ayrılmak şeklinde değişti.
 
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
İdris Türk, Davut Yıldırım, Şeref Ersin, Dindar Ersin, İsmail Barut, İrfan Karaalioğlu, Enes Gedik, Gürsel Kurnaz, Ahmet Ersin, Yunus Yaman, Şeref Sarmusak, Nihat Sohtoğlu, Ramazan Kansız, Asım Özel, Hasan Yıldırım
YEDEK ÜYELER
Musa Akyüz, Fatih Yıldız, Mehmet ersin, Rizvan Yılmaz, Hasan Korkmaz, Davut Atalay, Bayram Özel, Serdar Aras, Ali Osman Çilingir, İsmail Kaş, Oktay Küçükmehmetoğlu, Turgut Çilingir
DENETLEME KURU ASİL
Tahir Türk, Sami Atalay, Mansur Yılmaz
DENETLEME KURULU YEDEK
Ali Büyük, Ahmet Korkmaz, Müslüm Karaalioğlu
 
TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYON DELEGELERİ
İdris Türk, Memiş Türk, Hasan Atalay, Erdoğan Yüksel Aksu, Ahmet Ersin, İsmail Karaalioğlu, Muaamer Çakmak, Şeref ersin, İsmail Barut, Ahmet Kansız, Enes Gedik, Yunus Yaman, Asim Özel, İrfan Karaalioğlu, Şeref Sarmusak
Foto- Haber: Engin Öder
Bu hafta sonuna özel inanılmaz açık büfe kahvaltı fırsatları seni bekliyor! 
Sizinda dakikalar içerisinde bir haber siteniz olabilir. Nasıl mı?
Etiketler :
trabzon - of - hayrat - birlesik - makililer - egitim - ve - kultur - derneginin - yapilan - olaganustu - kongresi - sonucunda - trabzon - dernekleri - federasyon - baskan - yardimciligini - da - yapan - idris - turk - baskan - secildi - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
11-03-2015 21:06
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®