Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon Şalpazarı Eğitim KST Derneği kongre'si yapıldı.
Merkezi İstanbul'da bulunan Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat Turizm Derneği'nin olagan genel kurul toplantısı bugün yapıldı.
Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneğ’inin 2.olağan kongresi bugün (24.02.2013)  DSİ 14. Bölge Müdürlülüğü Sosyal tesislerinde  yapıldı.
Kahvaltı ile başlayan toplantı'da Dernek Başkanı Hasan Keskin açılış konuşmasın'da, bugüne kadar kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.
Divan Başkanlığını Dr.Gökhan İpek'in Divan Kurul Üyeliğini Nedim Günay, Mehmet Usta ve Hasan Uçar'ın yaptığı toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
 
Derneğin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar, Başkan Hasan Keskin tarafından haziruna sunum olarak anlatıldı. 
Başkanı Hasan Keskin'in faaliyet raporu'nu okumasının ardından, sırasıyla söz alan Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı  Hilmi Türkmen; Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği’nin yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
Yapılan konuşmalarda, Eğitim Derneğinin çok isabetli bir karar olduğu, kamuoyunda çok önemli destek bulduğu, bu çıkışını daha da yukarıya taşıyacak çalışmalarda, her zaman Derneğiin yanında olacakları belirterek, yönetim kurulu ve emeği geçenlere teşekkür edildi.
2.Genel kurul seçiminde Başkanlığa tek aday olarak giren Başkan Hasan Keskin oyların tamamını alarak tekrar başkan seçildi.
 
Toplantıya; Prof. Dr. Gökhan İpek, Prof. Dr. Turgut İpek,  Üsk. Bld. Bşk. Hilmi Türkmen, Dr. Emsal Cüre, İBB Spor Kulübü Müdürlerinden Sebahattin Keskin, Şalpazarıspor Başkanı Ahmet Karaçoban, Ağaoğlu Enerji Gn.Md . Ersan Gülay, Türk Telekom Kurumsal İşl. Md. Ali Öztürk, TDF Başkan Yrd. Muzaffer Bayraktar, Şalfed Bşk. Yrd. Erol Yanık, Aktaş Der. Bşk. Mehmet Sayal, Çamlıca Der. Bşk. Şevki Çakır, Sinlice Ali Erata, Sancaktepe Ağasarlılar D.Bşk. Hamit Ayaz, Doğancı Der.Bşk. Mustafa Erdin, Banka Md. Sefer Özdin,Gebze Atatürk Lisesi Md. Fikret Tonyalı, Sultantepe İ:Ö:O md. Nedim Güney, Sunucu Necati Selvitop, Sevinç Dersanesi Md. Erdoğan İpek’ın, yanı  sıra, üyeler ve aileleri katıldı.
DERNEK SİTESİ HABERİ:
 
Kahvaltılı istişare toplantısı olarak tertip edilen kongreye Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Muzaffer Bayraktar, AK Parti milletvekili aday adayları Mehmet Türkmen ve Durmuş Ayvaz, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ŞALFED Başkanı Semih Durmuş, ŞALFED Eski Başkanı ve İstanbul Trabzon Federasyonu Başkan yardımcısı Harun Özdemir, Opr. Dr. Emsal Cüre, dernek başkan ve yöneticileriyle Şalpazarı Eğitim Derneği-Üsküdar Belediyesi ortak projesinde ders gören öğrenciler katıldı.
Verilen teklifin kabulüyle Divan Kurulu Gökhan İpek, Pirağa Yılmaz ve Mehmet Usta’dan oluştu. Saygı duruşundan sonra kongreye geçildi. Açılış konuşmasını başkan Hasan Keskin yaptı ve derneğin kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği, bugünden sonra gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetleri anlattı ve emeği geçen, destek veren herkese teşekkür etti. Hasan Keskin’in okuduğu faaliyet raporu kongre tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
Daha sonra yönetim kurulu üyesi Hasan Uçar tarafından okunan denetleme kurulu raporu, hesap bilançosu, tahmini bütçe ve kesin bütçe de aynı şekilde kongre tarafından oy birliğiyle kabul edildi. 
Kongreye sunulan yönetim kurulu üye sayısının 15’ten 21’e çıkarılması yönündeki tüzük değişikliği de oy birliğiyle kabul edildi. Son olarak yönetim kurulu listesi oya sunuldu ve Hasan Keskin başkanlığındaki liste oy birliğiyle kabul edilerek iki yıl süreyle dernek yönetimine getirildi.
Seçim bittikten sonra konuşmalar bölümüne geçildi. Aynı zamanda dernek yönetiminde bulunan ünlü sunucu-şovmen Necati Selvitop’un her zamanki başarısıyla yönettiği toplantıda ilk konuşmayı Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk yaptı. Çabuk konuşmasında derneğin başarılı çalışmalarından övgüyle söz ettikten sonra, derneğin önümüzdeki dönemlerde vakfa dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.
Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, seçim çalışmalarında Şalpazarı’nın adının geçtiği her yerde bulunacağı sözünü verdiğini, bu sözünü tuttuğunu ve bu kongreye de geldiğini ifade ederek, Şalpazarı için verdikleri destekten ötürü Hilmi Türkmen, Ahmet Çabuk ve salonda bulunmayan diğer belediye başkan yardımcılarına teşekkür etti. Ankara’da devam eden “Her Yönüyle Trabzon” etkinliklerinde Şalpazarı’nı büyük bir başarıyla temsil ettiklerini söyleyen Kurukız, en büyük ilginin kendi standlarına olduğunu da sözlerine ilave etti. 
 
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de sözlerine dernek hakkında övgü dolu ifadelerle başladı. “Eğitim Derneği farklı bir dernek. Biz de imkânlar ölçüsünde yanında olduk. Eğitim konusunda yapacağımız daha çok işler var. Şalpazarı bütün Anadolu gibi göç veren bir yer. Yazın ziyaretler nedeniyle biraz kalabalık oluyor, diğer zamanlarda herkes burada ya da başka yerlerde. Bizim eğitimden başka çıkar yolumuz yok. İş adamımız çok az, bürokrasi ve siyasette yeni yeni kendimizi gösteriyoruz. Bize eğitimle ilgili her projeyi getirebilirsiniz. Destek vereceğiz. Zaten çok sayıda öğrenciye yurt, kira, burs ve kurs imkânı veriyoruz. Hemşehrilerimiz de bunlardan yararlansınlar. 
 
Şalpazarı'na müjde verdi
 
Hilmi Türkmen, Şalpazarı için kendi ifadesiyle bir müjdeyi de ilk kez kongrede açıkladı ve Şalpazarı’na bir bilgi evi açacaklarını, adının da “Üsküdar Bilgi Evi" olacağını söyledi. Daha sonra şöyle devam etti. “Bildiğiniz gibi Şalpazarı’nın bir yüksek okul meselesi var. Ancak yapalım demekle olmuyor. Komple ele alınması gereken bir konu. Çok programlı liseler artık miadını doldurdu. Orası olabilir. Yanı sıra yurt vs. gibi yatırımlar da yapılmalı ki, yüksek okulun Şalpazarı’na bir faydası dokunsun. Yoksa öğrenciler ve öğretim üyeleri yine Beşikdüzü ya da Trabzon’dan gider gelirler. 
 
Şalpazarı’nın eğitim dışında bir de turizm potansiyeli var. Başta geleneksel kıyafetlerimiz olmak üzere kendimize has geleneklerimiz, yemeklerimiz ve eşsiz doğamız bizim için büyük avantaj. Bunları iyi değerlendirmemiz gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Hilmi Türkmen’den sonra ŞALFED’in mevcut ve eski başkanları konuştu. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Muzaffer Bayraktar, Şalpazarı’nın özellikle yukarı köylerinde ciddi bir göç ve nüfus erimesi olduğunu, buna karşılık kendisinin bir proje geliştirerek köylerin ortak noktasında bir tür eğitim merkezi oluşturmak ve okulları o bölgeye toplamak gerektiğini, sonra bu projenin Trabzon’un diğer bölgelerinde de benimsendiğini söyledi.
 
Harun Özdemir, Şalpazarı dernekçiliğinde çok uzun yıllar hizmet verdiğini ve o dönemler şimdiki avantajların hiçbirinin bulunmadığını, bugün dernekçiliğin daha rahat hizmet verilebilecek bir alan haline geldiğini ve bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyled. Özdemir daha sonra geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan “Sisdağı’nın Çocukları” adlı kitabıyla ilgili tanıtıcı bilgiler verdi.
 
Son konuşmayı ŞALFED Genel Başkanı Semih Durmuş yaptı. Durmuş, ŞALFED olarak 81 öğrenciye burs verdiklerini, federasyona bağlı derneklerin de kendi bünyelerinde verdikleri burslarla birlikte yaklaşık 400 Şalpazarlı öğrencinin burs aldığını ve bu miktarın önemli bir sayı olduğunu söyledi. Semih Durmuş, ŞALFED’in geçtiğimiz dönemlerde Ağasar Kadın kıyafetlerinin patentini aldığını, farklı noktalarda üretim ve satışının yapılıyor olmasından rahatsızlık duymadıklarını, patent alırken zaten amaçlarının kıyafetin tanıtımı olduğunu ve maksadın yerine geldiğini sözlerine ilave etti. 
 
Kongre, divan başkanı Gökhan İpek’in kapanış konuşması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 
 
Şalpazarı Eğitim, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği'nin yönetim kurulu şu şekilde oluştu:
YÖNETİM KURULU;
1-Hasan KESKİN -BAŞKAN
2-Mustafa KÜÇÜK 
3-Hasan UÇAR
4- Dr. Emsal CÜRE
5-Pİrağa YILMAZ 
6 - Kaşif YILMAZ
7-Cem TOKAL
8-Fatma ÖZTÜRK
9-Ercüment ÇÖMEZ
10-Ali USTA
12- Ali TOPLU
11-Nedim GÜNEY
13-Avni ÇAKIR-İşçi
14-Necati SELVİTOP
15- Kemal KILIÇ
 
DENETLEME KURULU -ASİL;
1-Mahmut DEMİR  -Bankacı
2-Nurettin YAZICI
3-Ali KILIÇ  
Etiketler :
kahvalti - ile - baslayan - toplanti - da - dernek - baskani - hasan - keskin - acilis - konusmasin - da - bugune - kadar - kendilerine - destek - olan - herkese - tesekkur - etti - divan - baskanligini - dr - gokhan - ipek - in - divan - kurul - uyeligini - nedim - gunay - mehmet - usta - ve - hasan - ucar - in - yaptigi - toplanti - saygi - durusu - ve - istiklal - marsinin - okunmasiyla - basladi - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
22-02-2015 17:27
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®