Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon'a Yeni Konfederasyon
Deneyimli STK'cı Hüseyin Ayaz TDF ile yollarını ayırarak TDK adı ile yeni bir oluşum ilan ederek Trabzon sivil toplum camiasına iddialı bir şekilde adım attı. Ayaz İddialı geliyor, Bütün STK'ların çatısı olacağız dedi.
Trabzon'un sivil toplum camiasına bir STK daha katıldı.
Yeni kurulan ve Yönetim kurulu olarak kimlerden oluştuğu henüz açıklanmayan Trabzon Dernekleri Konfederasyonu başkanlığına Hüseyin Ayaz getirilmiş.
Gençlik yıllarında Of-Hayrat derneği ve Hastikoz derneği ile deneyim kazanan Hüseyin Ayaz, Daha sonra Trabzon Dernekleri birliğinde, Trabzon Dernekleri federasyonunda uzun soluklu bir mücadele geçmişi var.
 
On yıl önceki TDF Gençlik kollarında görev verdiği, Artık deneyimli STK'cı olmuş olan  Mali Müşavir Korkut Yılmaz Ayaz ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Ali Cihan Akgül ile Trabzon Dernekleri Konfederasyonu kuruluş amacı ve programı hakkında davetlilere sunum yaptı.
 
Trabzon STK'ları nedense hep Trabzon dışında kuruluyor, Bu nedenle Gurbetteki Trabzonlulara hizmet ve hitap eden bir konumda doğmuş oluyorlar, Zaten Türkiye ve Dünyadaki Trabzonluları muhatap alan bir STK doğal olarak Trabzon dışına odaklanıyor, Çünkü mevcut yaşayan Trabzonluların %90'nı Trabzon dışında 81 il ve beş kıtada yaşama mücadelesi veriyor. Bu nedenle Trabzon STK'ları köy bazından İl temsilciliğine kadar bütün kuruluşların ilgisi Trabzon dışına taşmak zorunda kalıyor. Birçoğunun Trabzon diye bir derdi olmadığını gördüğümüz STK'lar çoğunlukta, TDK bu makus talihi değiştirecek mi diye merak ediyoruz.
 
Uzun yıllar Bşk. vekili olarak hizmet ettiği TDF ile anılmak, Mukayese yapılmak istemediğini beyan eden Ayaz, Önemli bir kadro ve milyonluk bir bütçe ile yola çıkıyoruz. Amacımız Bütün Trabzon STK'larını bir çatıda toplamak olduğunu açıkladı, Her konuda, her alanda bir federayon kuracaklarını, Trabzon sivil toplum kuruluşlarının bağlantısızlığını ortadan kaldırabileceklerini beyan etti.
TDK'nın bütün Türkiyeye örnek teşkil edecek bir yapılanma ile Türkiye Sivil Toplum Birliğinin kurulmasında lokomotif bir görev üstleneceğini iddia etti.
 
STK'lar bir anlamda politikacı sayılırlar, Birçok kişi bu kurumlarda isim yaparak çeşitli partilerde birçok yere aday gösterilmek, seçilmek şansını yakalamıştır. AKP ile ivme kazanan bu adet artık kurumsallaştı, Siyaseten bir yere gelmek isteyenler oluşturdukları Vakıf ev Dernekler üzerinden yaptıkları sosyal faaliyetlerle tanınıyor Mv.'liğine kadar her kademede listelerde boy gösterebiliyor.
 
Biz Trabzon yerel habercisi olarak kişilerin niyetlerini okumuyoruz, En saf düşüncelerle Trabzona hizmet edecek, Önceliği Trabzon olan hemşerilerimizi bilâ menfaat destekleyeceğimizi vaad ediyoruz. STK etiketi altında politik faaliyet ortaya koyanlarında STK'cı olduğuna inanmıyor desteklemiyoruz.
 
Kısaca Dünkü kahvaltılı toplantıda Hüseyin Ayaz ve kadim yardımcılarına temkinli yaklaşıyor, Daha sonra açıklanmasını umduğumuz yönetim ve sponsor isimlerine bakarak, Tüzüğündeki hizmetleri ne kadar nasıl yerine getirdiğini gözlemleyerek halkımız ile paylaşacağız.
Konuyu daha fazla deşifre etmek için elimizde fazla bir bilgi, belge yok. Bu nedenle hayırlı olsun diyor, TDK'nın Trabzona, Türkiyeye, İnsanlığa hayırlı hizmetler sunmasını diliyoruz.
 
Bu vesile TDK'nın sözkonusu kahvaltılı tanıtım toplantısında habercilere verilen basın açıklama metnini aşağıda sunuyoruz..

TRABZONLULAR BİRLİKTE DAHA GÜZEL GÜNLERE YELKEN AÇIYOR
 
TRABZON SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BİRLİKTELİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Trabzon Dernekleri Konfederasyonu, Yönetim Kurulu Kurucu Genel Başkanı Hüseyin Ayaz
Yaptığı Açıklamada;
Trabzon Dernekleri Konfederasyonu kuruluş çalışmalarımız devam etmektedir. 
Trabzon Dernekleri Konfederasyonu olarak, TSTKA - Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademimiz ile birlikte, başta İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere bütün Trabzonluların sesi olma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 
 
Türkiye genelinde kurulmuş Trabzonlu il dernekleri, İstanbul'da faaliyette olan Trabzon İl, İlçe dernekleri, Federasyon ve Konfederasyonları ile beraber, Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Vizyonunu deha da yukarılara birlikte, taşımak için Trabzon’umuzun gücünü ve birlikteliğini daha çok ve etkin göstereceğiz.” Dedi.
 
Trabzon Dernekleri Konfederasyonu ve TSTKA - Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi İstanbul’da kurulmuş veya kurulma aşamasında olan Federasyonları ve Konfederasyonları, TSTKA - Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi çatısı altında birleştirerek, misyon ve vizyonumuza uygun yeni projeleri birlikte üretip uygulamaya koymak için,  Aralık ayı içerinde İstanbul, Topkapı, Vatan Caddesi AKGÜN OTEL’DE  Sayın Tekin Küçükali'ninDivan Başkanlığında, koordinasyonu ve planlama
Toplantısı yapılacak
Vakıf, Cemiyet, Dernek ve Federasyon Başkanlarının ağırlanacağı istişare toplantısında “Bize Her Yer Trabzon” Deyişi ile hareket eden bütün Trabzonluların ortak sevdası olan Trabzon'u daha ileriye taşımak için toplantıda heyecanlı görüşmeler yapılacak.
                                                                  ??????
Yaklaşık iki yıl önce kardeşinin uzun süren hastalığı nedeniyle Sivil Toplum Camiasından uzak kalan ve altı aydan bu yana da Of ve  Aşağıkışlacık köyündeki imar ve yol çalışmalarına da kısa bir ara vererek İstanbul’a gelen, eskisinden daha aktif ve heyecanlı olduğu gözlenen, Trabzon Dernekleri Konfederasyonu, Yönetim Kurulu Kurucu Genel Başkanı Hüseyin Ayaz Yaptığı Konuşmada;
 
BİRLİKTE DAHA GÜZEL GÜNLERE YELKEN AÇIYORUZ..
TSTKA - Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi ile birlikte, 
Trabzon Dernekleri Konfederasyonumuzun 2018 Yılı Planlı Çalışmalarından Bazıları;
 
1 - ) TSTKA - Koordinasyon ve Planlama 1. toplantısı: 15 Aralık 2017 Pazar günü İstanbul, Topkapı, Vatan Cad. AKGÜN OTEL’de 10.00-12:30 saatleri arasında, Sayın Tekin Küçükali'nin Divan Başkanlığında, Dernek ve Federasyon  Başkanlarını ağırlayacağımız kahvaltılı istişare toplantısı.
 
2 - ) TSTKA - Koordinasyon ve Planlama 2. Toplantısı: Aralık 2017' de Trabzon'da; Trabzon ve çevre illerinde kurulu olan Sivil Toplum Kuruluşları ile Trabzon Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kaymakamlıklar, İlçe Belediye Başkanları ve Basın Kuruluşları'nın katılımıyla yapılacaktır.
 
3 - ) 2018  yılında başlamak kaydı ile, bundan böyle her yılın ilk 61. gününü Dünya Trabzonlular  günü olarak ilan ediyoruz. Bu çerçevede 2 Mart 2018 Cuma günü, Dünya Trabzonlular gününü, Trabzon'un Kurtuluşu'nun 100. yılı ile birleştirerek İstanbul'da büyük bir salonda hep birlikte kutlayacağız. Devamında ülke genelinde ve dünyanın her köşesinde kutlanması için gerekli girişimlerde bulunacağız.
 
4 - ) Trabzon'un tarihini ve kültürünü yansıtan, tanınırlığını arttıracak, kardeşliğimizi daha da  pekiştirecek "Yedi Bölge Trabzon Tanıtım Etkinliklerimizi" (1-Kahramanmaraş, 2-Zonguldak, 3-İzmir, 4-Van, 5-Ankara, 6-İstanbul, 7-Diyarbakır) Kardeş Şehir Kahramanmaraş'tan başlayıp Diyarbakır'da bitecek şekilde gerçekleştireceğiz.
 
5  - ) 24 Aralık 2017 Pazar günü TSTKA - Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi ve TDK - Trabzon Dernekleri Konfederasyonu ile birlikte yeni kurulan Federasyonların Tanıtım toplantısını gerçekleştireceğiz.
 
6  - ) 1.Uluslararası Trabzon Zirvesini İstanbul'da Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz.
 
7  - ) TSTKA olarak bir heyetle, Trabzon’u boydan boya gezerek esnaf,  üretici,  meslek gurupları,  temsilcileri ve Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret edip sorunları yerinde inceleyip rapor yaparak çözünler arayacağız.
 
 
Trabzon Dernekleri Konfederasyonu
Adres: Genel merkez adres:Fatih Hırka-i Şerif Mahallesi, Türkistan Sokak No 22./A  Fatih / İstanbul
Tel: 0212.524.88.54 - Faks: 0212.631.09
www.trabzonderneklerikonfederasyonu.org  -  İnfo@trabzonderneklerikonfederasyonu.org
Etiketler :
trabzonderneklerikonfederasyonuh - sseyinayazkorkutyuglmazayaztrabzonstklarug -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
06-11-2017 11:14
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®