Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Ve Hacıosmanoğlu Beraat Etti
Hakkında niyet zorlayarak yapılan şikayetle açılan Kadına hakaret davasında Hacıosmanoğlu Kadın bir hakim tarafından suçsuz bulundu, Karar beraat
İzmirli bayanların bizi aşağıladı diye şikayet ettiği Trabzonspor başkanı İE. Hacıosmanoğlu yargılandığı davada beraat ett.
Ve Hacıosmanoğlu Beraat Etti
 
 
Hacıosmanoğlu’nun Avukatı Köksal Kızıltaş duruşmada hazır bulundu. Şikayetçi Tuba Torun’un Avukatı Tuğba Horasanlı ve şikayetçi İzmir Barosu Avukatı Seda Ayaz Aksoy duruşmada hazır bulundu.
 
“CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUM”
 
Şikayetçi Tuba Torun’un Avukatı Tuğba Horasanlı şikayetçi olduklarını belirterek ” sanık açıkça suçunu kabul etmektedir. Söylediklerinin suç olduğunun farkındadır ve bunu bilerek söylemiştir. Kitleleri harekete geçirme kabiliyeti ve konumu da mevcuttur. Bu hususlar değerlendirilerek üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi. Şikayetçi Avukatı Seda Ayaz da ” Sanık açıkça suçunu kabul etmektedir. Söylediklerinin suç olduğunun farkındadır ve bunu da ifade etmiştir. Kadın erkek ayrımı yapmıştır. ve tüm kadınların manevi duygularını incitmiştir. Bu nedenle cezalandırılmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.
“MÜVEKKİLİMİN SUÇ İŞLEME KASTI YOKTUR”
 
Sanık Avukatı Köksal Kızıltaş savunmasında “Müvekkilimin suç işleme kastı yoktur. Müvekkilimin kadınlara hakaret etmek gibi bir amacı yoktur. daha sonra basın önünde defalarca özür dilemiştir. Burada gösterdiği tepki hakemedir. Trabzonspor futbol takımının uğradığı haksızlığa dikkat çekmek için konuşma yaparken maksadını aşan bu kelimeyi söylemiştir. Kadınları ayırmak ya da aşağılamak gibi bir kastı olamaz. Bu tür sözler literatürde söylenen sözlerdir. Biz bunu kabul etmeyiz ancak bu böyledir. Yalnızca bayanların fiziki olarak güçsüz olmaları nedeniyle haksızlığa daha fazla maruz kaldıkları için müvekkilim de haksızlığa maruz kalmayacağını anlatmak için bu kelimeyi kullanmıştır. Beraatini talep ediyorum” dedi.
KARAR AÇIKLANDI : BERAAT
 
Mahkemenin kadın hakimi Nursel Bedir, sanığa atılı suçun yasal unsurları taşımadığından beraatine karar verdi.
Etiketler :
hakkinda - niyet - zorlayarak - yapilan - sikayetle - acilan - kadina - hakaret - davasinda - haciosmanoglu - kadin - bir - hakim - tarafindan - sucsuz - bulundu - karar - beraat -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
27-12-2016 04:42
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®