Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Yomra Sahili Yomralıların Malıdır
Son günlerde kamuoyunu ciddi manada meşgul eden bir arazi kavgası vardı.
 Yomrada bir arazi, üzerinde hak talep eden bir özel üniversite ile mülk sahibi Yomralıların hakkını korumakla yükümlü Yomra Belediyesi arasındaki kavga.
Taraflar okadar duruşlarından emindiler ki, ne Vali tanıyan kaldı, ne Kaymakam ne de Devlet.
Yomra Belediye Başkanı olan kardeşimizin ciddi ve net duruşu, "Yomralıların hakkını kimseye yedirmem" diyerek kamuoyuna yansıttığı kararlılık bizi de mutlu etti ve olaya müdahil olduk.
Bu tarz yerler kişinin keyfine ya da arabulucunun telkinine göre el değiştirecek yerler değildir.
Kanuni dayanağı, Yetkili kurulların kararı, onayı ile tahsisi yapılacak bir arazi iki kişinin uzlaşmasıyla bölüşüldü.
Yani, bizim sahiplenmemiz boşunaymış demiyorum ama "Yomralıların hakkını yedirmem" söylemi siyasi şov, ikbal hesabı ve siyasi gelecek teminatıymış..
Yanında nasıl haklının oluyorsak hatta parti üst organları nasıl yanındayız mihvalinde resim kareleri paylaşıyorsa aksi durumda söylemler gibi duruşlarda aksi yönde seyretmelidir.
Bugün arabulucuya methiye düzen bir açıklama yaparak Yomralıların 20 dönüm arazisini nasıl peşkeş çektiğini açıklayan Belediye Başkanı ya bugün suç işlemiştir ya da dün suç işlemiştir.
Bunu bir sonraki dönem gerçekten dirayetli ve Yomralıların hakkını kimseye yedirmeyecek bir Belediye Başkanı seçilirse ancak görebiliriz.
Yomralıların bu hakemin hükmüne razı olup olmadıklarını da zaman gösterecektir.
Bilmiyorum ama merak ediyorum..
Kuyuya inen öğretim üyeleri, Belediye Başkanına galez hakaretler eden bir sekreter, "konuşalım"    diyerek esasen geri adım atacağını gösteren Başkanı, totalde nahoş olan birçok şey de "fifti fifti" bölüşüldü ve orada da bir uzlaşı sağlandı mı..?
Önceki gün, "bir kanun çıkartıp yeri üniversiteye tahsis ederiz" diyen,
Dün, "hukuka aksetmiş bir durum, konuşmak doğru olmaz" diyen,
Bugün, "devletin,milletin  arazisini , milletin malını ,1 sana 2 bana diyerek küpteki altınları dağıtan Davaro filminin başrolü Şener Şen gibi bölüştürme hakkını kendinde kişinin hakemliğine Yomralılar razı olacak mı..?
Hangi hukuksal dayanak ile uzlaşının tarafları millerin malını bölüştürmüşlerdir..?
Soru çok ancak sanırım siyasete ve siyasilere, siyasilerin bu tatz ak akçeli işlerine millet okadar alıştı kı, millet bunları okadar kanıksadı ki cevap bekleyen yok..
Verilecek cevabı olan var mı, onu da merak eden yok.
Bu yüzden "siyasette kadro ve kalite" vurgusu sık sık yapıyorum.
Toplum adına sorumluluğumuzun yanında, siyaset adına da mesuliyetimiz var ve bu alanda da milletin güvenini tesis etmenin uğraşını veriyoruz.
Dün, haklı ve yerinde duruşundan memnun olarak yanında olduğumuz arkadaşımızın bugün kendi ve keyfi kararını kabul etmemiz mümkün değildir.
Davut Çakıroğlu
 
Etiketler :
yomrabelediyesiavrasya - niversitesiarazikavgasug -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
27-10-2020 04:16
Yorumlar
Teoman Yılmaz tarafıdan 27-10-2020 27:28:23 Tarihinde yazıldı
HUKUK NE DİYORSA O OLMALI
SORULAR VAR 1-HUKUK KARARI NE OLACAK? 2-SEKRETERİN SALLAMALARINI KİM YUTTU 3-VALİ VE KAYMAKAMA SÖYLENENLER NE OLDU? Bekir Sami Emiroğluda sormuş Başka sorular onlarda aşağıda 1- Hangi meclis kararıyla bu yeri yani hazinenin yerini kime veriyor kimin malını kime veriyor 2- Yomra'lının malı Yomra Halkı Kullanacak deniyor du da Yomra'lılar bu yerden vazmı geçti 3- Acaba Avrasya Üniversitesi Mütevelli heyeti bu İlin Valisini bu İlçenin Kaymakamını ve Belediye Başkanını Tanıdımı 4- Avrasya Üniversitesi Genel sekreteri Bir Belediye Başkanına Kameraların Önünde SEN GİT SENİN AGA BABAN GELSİN SEN KİMSİN derken kime güveniyordu bunu arkasında kimler vardı bu aga babaları kimlerdi. 5- Bu Genel Sekreter Yomra Belediye Başkanına Kameralar Önünde hakaret ederken yine Kameralar Önünde Özür Diledimi Trabzon Gündemini Bu kadar Meşkul Eden Günlerdir Gündem olan bu yerden vaz gecilecekti gündem olmada çözülemezmiydi Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ben Bu arabulucuları tanımıyorum deyip toplantıya gitmedi yerine Rektör Yardımcısı İbrahim ÖZEN katıldı Mütevelli Heyeti Başkanı YILDIZ dik durdu dediğini aldı demekten başka yorum yapılamaz artık
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®