Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
10. Trabzon Günlerinde Organizasyon kaosu
Trabzon dernekleri federasyonu 1,5 aylık bir gecikme ile İstanbul'da gerçekleştirdiği Trabzon'un fethinin 557. yılı kutlamaları Trabzon'da başlayan aksilikler Yolda, İstanbul'da devam etti. Tam bir organizasyon faciası yaşanılan 10. Trabzon günleri etkinliğinde olumsuzluklar devam ediyor.

TDF Tarafından İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen Trabzon’un 557. Fetih Yılı ve 10. Trabzon günleri etkinlikleri tarihinde görülmemiş bir şekilde fiyaskolarla devam ediyor.

Daha evvelki bütün kutlamalara gelen üst düzey siyasilerimiz 
Bakanlarımız; Süleyman Soylu, Berat Albayrak, Mehmet Cahit Turhan, Mustafa Varank ve Trabzon Büyükşehir B. Bşk. O.F. Gümrükçüoğlu, Trabzon Valisi, gibi üst bürokratlar etkinliğe gelmediler.
............

TDF Yönetimi bu anma etkinliği için başta Trabzon mülki erkânı olmak üzere Trabzonlu Gazeteci ve Tv. Programcılarını, Trabzonlu yazarları, Trabzonlu birçok sanatçıları etkinliğe davet etti.

Bu davet edilenlerin her zaman olduğu gibi uçakla değil de “Tarifeli” otobüs seferi tahsis edilmesi nedeniyle büyük bir hoşnutsuzluk oluşmuştu.  Bu itirazlara TDF yönetimi herkes otobüsle geliyor demiş, Bu arkadaşlar tatsızlık çıkmasın diye otobüs yolculuğunu kabul etmelerine rağmen Başta TDF Bşk. Yrd. (Beş derneğin başkanı) Sayın Mustafa Durmuş ve bazı davetlilerin uçakla gelmesi misafirler arasında şaşkınlıkla karşılandı.

Kendi başına kalan kafilenin yol boyu birçok sıkıntı çekmesi, 28 kişilik kafilede bulunan bayanların ne yapacağını bilememesi, Tam bu 110km’lik çileli yolculuk bitti derken İstanbul girişinde fren sitemi bozulan otobüsün kampana sıkışması sonucu arka dört lastiğin yanmaya başlaması, Şoförün ikazlara aldırmaması sonucu yangının büyük boyutlara çıkması sonucu otobüsün arkasından çıkan dumanların gözle görülmesi sonucu durulmuş, Yakındaki bir su dolum firmasının önündeki su bidonlarını kapan yolcuların yanan otobüsü söndürmesi şikâyetlere neden oldu.

Bu felaketten kurtulan TDF misafirlerini kaza yerinde almaya gelen aracın küçük olması nedeniyle yaşanan izdiham sıkıntının tuzu biberi oldu. Bu olay yolcuların bazıları tarafından sosyal medyada paylaşılınca ulusal haberlere konu oldu, Bu arada TDF bazı yandaş medya mensupları aracılığı ile olayın basit bir arıza olduğunu, Kötü niyetli birilerinin! Olayı büyüterek istismar ettiğini iddia eden haberler paylaşmaya başladı.

Bu olayları yaşayan 40 yıllık gazeteci Basın şeref kartı sahibi Sayın Kenan Aydoğdu “Bu olay dikkatlerden kaçırılacak kadar basit bir olay değildir, Mutlaka haber olmalı, yetkililer bundan ders çıkararak sorumlulardan hesap sorulmalı diyerek haber sitemize beyanat verdi yayınlıyoruz.

Bu arada Trabzon’dan gelen katılımcı kurumların eşya ve aksesuarlarını taşıyan TIR’ın iki-üç gün geç İstanbul’a gelmesi Stand yetkililerini zor durumda bırakmış, TDF yetkilileri bu konuda da davetli kurum görevlilerinin yardımında olmadığı şikâyet konusu oldu.

Her şey bitti, bundan sonrasının güzel olmasını beklerken 19:00 yapılması gereken açılış töreninin 1-2 saat gecikme ile yapılması ayrı bir fiyasko oldu.

Açılışa geçildiği sıra kumanda masasında istiklal marşı müziğinin olmaması açılışı aksattı, Sunucu TDF yönetim üyesi İbrahim Akın mikrofondan çıplak sesle istiklal marşı söylemeye çalıştığı sesinin kısıldığı görüldü, Mikrofon elinde istiklal marşının davetlilerce söylenmesini seyretti
Hemen ardından okunması gereken, Bunun için Beykoz Çavuşbaşı’ndaki Hemşerimiz, Mahmut Ustosmanoğlu hocaefendi külliyesinden gelen hocaların Kuran-ı Kerim okumasına geçilecekti, “Geçilmedi”.  İbrahim Akın, Başkanın konuşmasından sonra okuyacaksınız dedi ama gene unuttu, Muharrem ayı nedeniyle oruçlu olan hocalarımız ilgisizlik nedeniyle kendi imkanları ile iftar yapıp etkinlik alanını terk ettiler, Bizlere çektikleri sıkıntıları anlattılar.

Selamlama Konuşmalarına geçildiğinde Başkan İsmail Şatıroğlu Trabzon’un 557. Fetih kutlamasını Trabzon’da yapabilirdik, Özellikle İstanbul’da Fetih ettiği, kabrinin bulunduğu yerde yapmak istedik demesi biraz garip oldu, Bu kadar insanı Trabzon’dan getir, Fatihin kabri başında bir Fatiha okuma! Oldu mu başkan bu fetih hassasiyetiniz?, Hiç inandırıcı olmadı…

Trabzon’un alternatif bir STK’sı Trabzon’un Fethini 15 Ağustosta, kabri başında kutlamış Hatim duaları yapılmış, İkram dağıtılmıştı.  
TDF’nin bu yönetimi söz konusu kutlamayı “Yetkisiz kutlama” gerekçesiyle noter üzerinden protesto ve tehdit etmişti.!

TDF’nin Trabzon’un Fethinin gerçek tarihi olan 15 Ağustosta bu kutlamayı yapmaları gerekirken yapamadılar. Çünkü o tarihte Trabzonlular ya tatilde, ya da köyündeydi,  
Bunca Tereyağı peyniri kime satacaklardı değil mi!.

 

Açılış Akşamından görünümler: 24:30dakikada İstiklal marşı

https://youtu.be/inCzirXnGjU

Etiketler :
trabzonderneklerifederasyonutrabzonunfethi557senekenanaydougduyanugyorduismailcgatugrouglu -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
21-09-2018 20:00
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®