Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Bu Belediye mi Trabzon ilinin tamamına hizmet götürecek?
Bu görülen Üstgeçit Asım Aykanın Trabzon belediye başkanlığı zamanında inşa edildi.
Trabzonun uluslararası ana yolu üzerindeki bu ve bunun gibi birçok köprünün bakımı yapılmadığı gibi çirkin görünümlerinin telafi edilmesi dahi düşünülmedi.
 
30 Mart seçimleri ile Büyükşehir yapılan Trabzon belediyesinin Hayrat, Çaykaradan Şalpazarı, Düzköye kadar ana yol ve arterleri, Bütün meydanları, İlin bütün su ve kanalizasyon işlerini, Derelerin ıslahını, Yolların aydınlatılmasını, Bütün ilde yapılaşmada denetimin sağlanmasını, Çoğunluğunda 1/1000 ölçekli imar planı dahi olmayan Trabzonda yasal yapılaşmayı sağlamasını nasıl gerçekleştirecek hayal bile edemiyorum.
 
Burada gördüğünüz bir örnek Karadenizin tek ana sahil devlet yolu, Buradan Asyaya avrupaya ulaşım sağlanıyor, On yıllar önce inşa edilen bir köprü ne bakımı var ne güvenliği, Büyükşehirlerde bu köprüler reklam işletmecilerine kiraya veriliyor, Şehrin temasına zarar vermeyecek reklamlar yayınlanırken köprülerin, Otobüs duraklarının, şehrin müsait yerlerine bilboart ve pankart asım yerleri yapılarak belediye gelir sağlıyor ve bu tür köprülerin, otobüs duraklarının bakımı bu reklam şirketleri tarafından karşılanıyor.
Trabzon hala çağdaş belediyecilik anlayışını yakalayamamışken siyasi rant ve Türkiyeyi yeniden şekillendireceği görülen yerel yönetimler yasası, yani yerinde yönetim sistemine uygun olarak Büyük şehir statüsüne getirildi.
 
Şehir merkezini hakkı ile yönetemeyen bir zihniyete, kadroya Bütün trabzonu yönetme yetkisi vermek basiretsizliğin ta kendisidir.
Çağdaş ülkelerde önce şartlar oluşturulur, sonra yönetimler değiştirilir.
Trabzonun İdari , Sosyal, Ekonomik şartları Büyükşehir olmaya hiç müsait değilken kısa bir zamanda Ankaradan bir kişi Trabzon Büyükşehir olacak dediği için Bu zatı yalancı çıkarmamak için, Nüfusu bir milyona ulaşmadığı halde, İlçelerde Büyükşehir idare binaları, şantiyeleri, personeli olmadığı halde "Biz yaptık oldu" mantığı ile Trabzon Büyükşehir yapıldı.
kervan yolda düzülür mantığı ile ancak kervan için geçerlidir, Trabzon gelip geçici fuar gösteri alanı değildir, Binlerce yıllık tarihi ile, Osmanlının bel kemiği ilim adamlarının ve sultanlarının yetiştiği bir yer olduğu gerçeğini anlayamamış yöneticilerin Trabzonda görev almasının büyük talihsizlik olduğunu görüyoruz.
 
Merkezden değil Trabzon halkından durumun vehametini anlamasını, Gerekli önlemleri STK'lar üzerinden politikacılara anlatması, Anlamayanlara karşı hukuki müdahaleler yapılmasını temenni ediyoruz
İmparatorluklar başkenti Trabzon layık olduğu gibi yönetilmiyor, Devamlı göç vermemiz bunun en önemli göstergesi, Bölgesel kalkınma planları hayata geçirilmiyor, Altyapıdan sorumlu olan devletimizin başta Turizm olarak Madenlerimiz, Yaylalarımız reel değerlendirilmiyor.
Trabzon demekki Trabzonlulara bırakılmayacak kadar ihmal edildiğini görüyoruz.
şehrin bir milyona ulaşmayan yerleşik nüfusuna oranla Türkiye ve Dünyaya yayılmış 6-7 milyon Trabzonlunun Ata toprağı Trabzon için kafa yormasını, tedbir almasını diliyoruz.
DİP NOT: TRABZONUN FETH EDİLİŞ TARİHİ 26 EKİM DEĞİL 15 AĞUSTOS 1461 TARİHİDİR, 
15 Ağustosta Patrik Bartelomeos ve cemaatine Sumela manastırında Fethin ağıtını yakmasına, Allahından Trabzonun tekrar Pontus devleti olmasına dua ederken, Bizlere bu kutlu günü kutlama fırsatı vermeyen, asılsız olduğunu ortaya koyduğumuz 26 ekim tarihinin Trabzonun fethi olmadığını, Bütün Pontus havalisinin (Giresun, Bayburt, Artvin, Rize) bölgelerinin feth edilerek Pontuz kralı ve avanesinin bir gemiye bindirilerek İstanbul' gönderilmesi tarihidir.
Trabzon kalesine Osmanlı Bayrağı, Sancağının dikiliş tarihi 15 Ağustos 1461 günüdür. Tarihimizle oyun oynayanlara fırsat vermeyelim
 
Haber: Abdullah Gözaydın 03.08.2014  fatihten@gmail.com
Etiketler :
Trabzon büyükşehir, orhan gümrükçüoğlu trabzon belediyesi -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
03-08-2014 04:46
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®